Filip Chudý Rôzne

Na tieto nákupy peňaženku nosiť netreba: Do Považskej prichádza Zóna bez peňazí

V našom meste sa môžeme tešiť na akciu, na ktorej sa dá bezplatne získať niečo cenné, resp. potešiť iných. Kde a kedy sa u nás koná?

Ilustračný obrázok k článku Na tieto nákupy peňaženku nosiť netreba: Do Považskej prichádza Zóna bez peňazí
Zdroj: TASR

V sobota 25. novembra sa v Považskej Bystrici štvrtýkrát uskutoční celoslovenská akcia Zóna bez peňazí, čiže veľká burza vecí, na ktorej nebudete potrebovať peniaze. Môžete na ňu prísť darovať funkčné veci, ktoré už nepotrebujete a vymeniť ich za také, ktoré sa vám páčia. Alebo si môžete zobrať to, čo by sa vám mohlo hodiť. Tohtoročná Zóna bez peňazí bude u nás prebiehať v sobotu od 11:00 do 18:00 v CoolTajneRi a na terase kaviarne Retro, obe v priestoroch domu kultúry. Sprievodným programom bude premietanie filmu Cambridge od 17:00 a cestovateľský večer po Indii od 18:00.

„Očakávame opäť o niečo vyššiu účasť. Minulý ročník ukázal, že podujatie je v našom meste už etablované, ľudia si naň zvykli a pochvaľujú si ho. Navyše takto pred Vianocami môžu získať rôzne veci, resp. niekoho potešiť tým, čo v dobrom stave majú doma, no už to nepotrebujú, ale môže to slúžiť niekomu inému. Tešíme sa na ľudí, nech sa prídu potešiť a potešia aj druhých,“ povedal Tomáš Bořuta z CoolTajneRa.

Podľa jeho slov nemajú presne spočítané, koľko ľudí navštívilo minulý ročník tohto podujatia, no určite prišlo k nárastu, v čom by chceli pokračovať. „Ľudia najčastejšie nosia oblečenie, ale aj hračky, domáce spotrebiče, knihy a pod. Aj tento rok očakávame najviac textílie. Tentoraz sme to ale vymysleli tak, že zvyšné odevy sa nebudú prvoplánovo vyhadzovať na triedený odpad, ale poputujú do rodín v hmotnej núdzi. Čiže to poteší tých, čo to najviac potrebujú,“ uviedol Bořuta, ktorý zároveň poprosil ľudí, aby vybrali len to najlepšie, aby prípadne nevznikol zbytočný odpad.

Vybrané veci sa môžu už v piatok v popoludňajších hodinách priniesť priamo na miesto. No ľudia väčšinou nosia veci už v úvode samotného podujatia. „Ak chce niekto len niečo doniesť, môže doniesť, ak si chce niečo iba zobrať, tiež môže. Nie sú určené v tomto smere žiadne pravidlá. Jediným pravidlom pre ľudí, ktorí nosia veci je to, aby podľa pokynov organizátorov a dobrovoľníkov uložili pekne veci na vyhradené miesto, aby bol v tom poriadok a nevznikali kôpky nahromadených vecí,“ dodal organizátor podujatia.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Užite si nový týždeň naplno: Kam si môžete v Považskej Bystrici vyraziť?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie