Filip Chudý Rôzne

Na Rozkvete stále čakajú na novú lávku: Radnica v Považskej o tom, kde to viazne

Už deväť mesiacov trvá príbeh lávky na Rozkvete. Najprv sa čakalo na vyjadrenie statikov, potom ju uzavreli, na to prišli sľuby o novej lávke...

Ilustračný obrázok k článku Na Rozkvete stále čakajú na novú lávku: Radnica v Považskej o tom, kde to viazne
Zdroj: Dnes24.sk

Už v novembri minulého roka považskobystrická radnica pripustila uzavretie známej lávky pre peších na Rozkvete, no ešte čakala na vyjadrenie statikov. V januári 2018 ju už uzavrela, keďže ako povedala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková, lávka je v havarijnom stave. „Na základe odporúčaní statikov ju mesto na začiatku roka, vzhľadom k zabezpečeniu bezpečnosti peších chodcov, uzatvorilo. O havarijnom stave informuje obyvateľov informačná tabula, ktorá zároveň upozorňuje na možnosť použitia pešej trasy cez podchod okolo ZŠ Slovenských partizánov,“ ozrejmila.

Mestský úrad následne hľadal riešenia, pričom vybral nasledovné. „Z odborných zistení vyplýva, že lávku bude nutné zbúrať a postaviť nanovo,“ povedala považskobystrická hovorkyňa. Primátor mesta Karol Janas v marci tohto roka uviedol, že hotové by to chceli mať začiatkom leta. No už sme v pokročilej fáze jeho druhej polovice, pričom nová lávka na Rozkvete stále nie je. Preto nás zaujímalo, kde to viazne.

„Zdržanie spôsobilo aj to, že v spolupráci so statikmi sa hľadalo také riešenie, aby sa zachovali aspoň základy lávky. V súčasnosti bola úspešne ukončená súťaž na búracie práce. Taktiež sa dokončil projekt na výstavbu novej. Mesto mrzí, že občania sídliska Rozkvet sú dlhodobo obmedzovaní, avšak muselo dodržať všetky zákonné postupy týkajúce sa verejných obstarávaní. Navyše neprichádzalo do úvahy urýchliť projekt výstavby na úkor jej kvality,“ vysvetlila Pagáč Kováčiková.

Ako ďalej uviedla, na základe odporúčaní statikov nebude nová lávka pozostávať z betónovej, ale z oceľovej konštrukcie, čím by mala bez problémov občanom slúžiť niekoľko ďalších desaťročí. „Práce na výstavbu radnica bude súťažiť začiatkom augusta. Následne sa realizátor búracích prác skoordinuje s realizátorom stavebných prác tak, aby na seba práce plynulo nadväzovali a výstavba novej lávky sa okamžite zrealizovala. Radnica má samozrejme záujem, aby tieto práce začali v čo najkratšom termíne. S realizáciou sa začne hneď po vysúťažení stavebných prác, pravdepodobne na konci augusta,“ dodala.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie