Filip Chudý Rôzne

Na Považskom hrade poskytujú novú službu: Ocenia ju všetci jeho návštevníci

Ak vás zaujíma história nášho hradu, jeho stavebný vývoj a tiež prebiehajúca obnova, potom máme pre vás dobrú správu. Pribudla na ňom táto novinka.

Ilustračný obrázok k článku Na Považskom hrade poskytujú novú službu: Ocenia ju všetci jeho návštevníci
Zdroj: Dnes24.sk

Združenie hradu Bystrica vzniklo pred desiatimi rokmi a odvtedy sa úspešne podieľa na záchrane nášho hradu. Ako informuje na svojej stránke, v prvých rokoch to bola starostlivosť o údržbu areálu a odstraňovanie náletových drevín, či vykonávanie jednoduchších murárskych prác na zabezpečenie statiky hradu. Cieľmi združenia v ďalších rokoch je pokračovanie v zložitejších murárskych prácach a opätovné esteticko-funkčné využitie.

Pomerne nedávno pomohol hradu aj projekt Obnova národnej kultúrnej pamiatky Považského hradu, ktorý bol financovaný z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórskeho finančného mechanizmu so spoluúčasťou mesta. Jeho výsledok ste mohli vidieť v júli 2017, keď bol Považský hrad opätovne sprístupnený aj s novými atrakciami. Združenie hradu Bystrica ale naďalej pracuje na jeho ďalšej obnove, pričom tento mesiac pridalo aj novinku, ktorou je prehliadka hradu so sprievodcom.

„Túto novú službu môžete využiť počas pracovných dní. V čase od 8:00 do 14:00 sú vám bezplatne k dispozícii sprievodcovia, ktorí vás prevedú hradom a oboznámia vás s jeho históriou, stavebným vývojom a prebiehajúcou obnovou. V prípade záujmu o prehliadku sa treba hlásiť pri stole so suvenírmi,“ informovalo Združenie hradu Bystrica.

Jeho podpredseda Miroslav Tichý nám túto novú službu na Považskom hrade potvrdil, pričom podľa jeho slov je o ňu záujem. Zatiaľ ju môžete využiť cez pracovnú dobu, no nie je vylúčené, že časom to bude rozšírené.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie