Filip Chudý Rôzne

Na považskobystrických prvákov čaká prekvapenie: Darček, čo poteší! FOTO

Školský rok sa blíži, pričom v jeho úvode čaká na tých najmenších školákov v Považskej Bystrici prekvapenie. Čo to bude?

Ilustračný obrázok k článku Na považskobystrických prvákov čaká prekvapenie: Darček, čo poteší! FOTO
1
Galéria

V blížiacom sa školskom roku by malo nastúpiť do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta viac ako 300 prvákov. Tých bude v prvý školský deň na základných školách v Považskej Bystrici čakať prekvapenie.

„Stalo sa už tradíciou, že mesto pre prvákov zakúpi balíčky so základnými školskými potrebami. Týmto krokom chce samospráva potešiť nielen začínajúcich školákov, ale aj ich rodičov, ktorým čiastočne uľahči finančne náročný vstup do školy,“ povedala hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková.

Ako ďalej uviedla, spolu sa v tomto roku rozdá približne 400 balíčkov. Poputujú prvákom nielen v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, ale aj do Súkromnej DSA školy na Rozkvete, Základnej školy sv. Augustína a Spojenej školy internátnej na SNP. „Balíčky budú obsahovať peračník, pastelky, voskovky, detské nožnice, bombičkové perá, temperové farby, maliarsku paletu, pravítko, lepiacu tyčinku, náčrtník a skicár, farebný papier, ceruzku s gumou, plochý a guľatý štetec, vodové farby a detské tričko s logom mesta,“ uviedla považskobystrická hovorkyňa s tým, že cena jedného balíčka je približne 15 eur.

Prekvapenie pre prvákov v Považskej: Čo ich bude čakať v prvý školský deň?
1
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Koľko novorodencov pribudlo? Presné údaje o každej obci okresu Považská Bystrica

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie