Filip Chudý Kultúra

Na Ďurďovský výstrek mieria tisíce ľudí: Láka ich bohatý PROGRAM

Populárna akcia priťahuje do Ďurďového davy ľudí. Na čo sa môžeme tešiť v tomto ročníku mimoriadne obľúbeného výstreku?

Ilustračný obrázok k článku Na Ďurďovský výstrek mieria tisíce ľudí: Láka ich bohatý PROGRAM
Zdroj: TASR

Slovensko – moravskú hasičskú ligu (SMHL) čaká v jej 17. ročníku už len záverečné podujatie, ale zároveň to najväčšie a najprestížnejšie. Od roku 2009 sa finále SHML koná v Ďurďovom. V štvrtej najmenšej obci nášho okresu ide o veľkú športovo-kultúrnu udalosť, pretože tradičný Ďurďovský výstrek láka masy aj na bohatý program.

Tento rok sa podujatie bude konať v sobotu 7. septembra od 8.30 h. Koniec bude tradične v nedeľu ráno, pričom medzitým je o zábavu postarané. Ako nám potvrdil starosta obce Ďurďové Anton Ondrásky, v ohlásenom programe nenastala žiadna zmena. Hlavnými ťahákmi budú spevák Peter Nagy a moderátor Dano Dangl.

„Účasť vždy závisí od počasia. Ale my predpokladáme, že príde 7 000 ľudí, čo je taká stabilná návšteva. Ale pripravujeme sa tak, aby sme zvládli prípadne aj účasť 10 000 ľudí,“ povedal ďurďovský starosta.

Ten ďalej uviedol, že ich hlavným cieľom je, aby sa návštevníci dobre bavili. Aj preto skrášlili a tiež vylepšili areál. Pracovalo sa aj na elektrike, ktorá minulý rok potrápila organizátorov pri vystúpení Tublatanky. „Každým rokom sa snažíme areál modernizovať, aby to pre ľudí bolo stále zaujímavejšie. Naposledy nás potrápil výpadok elektriny, na čo sme zareagovali úpravami, aby sa prípadne takáto nepríjemnosť neopakovala,“ doplnil Ondrásky.

Pár dní pred podujatím bol areál už pekne pomaľovaný, urobila sa v ňom nová prístupová cesta a všetko sa pripravovalo na samotný Ďurďovský výstrek. Ten okrem hudobných vystúpení (Peter Nagy & Indigo, Emge band, Ščamba) ponúka aj sprievodný program na čele veľkou detskou parádou s Paci Pac. Zahŕňa detské vystúpenia, maľovanie na tvár, húsenkovú dráhu, kolotoče, skákací hrad atď. Nebude chýbať ani občerstvenie, celodenná bohatá tombola a ohňostroj. Od 8.00 h bude vstup zdarma, od 14.00 h už bude vstupné 5 eur a na hlavný program od 20.00 h bude vstupné vo výške 10 eur.

Na súťaž je prihlásených 120 tímov. „Predpokladáme, že súťaž potrvá do 18.00 h – 18.30 h. Dovtedy by sme chceli byť s ňou hotoví, aby sa mohlo plynule nadviazať na ďalší program a prípadne sa nič nenarušilo. Po skončení súťaže bude ešte nasledovať aj vyhlásenie výsledkov súťaže a tiež celej SMHL. Samozrejme, túžime po tom, aby domáce družstvo triumfovalo. Je to totiž veľká prestíž, keď vyhráte pred domácim publikom,“ doplnil starosta Ďurďového.

DHZ Ďurďové patrí medzi favoritov, veď v priebežnom poradí SHML mu patrí po 14 kolách 5. miesto. Z nášho okresu je na tom lepšie len aktuálne druhé DHZ Stupné. Lídrom medzi mužmi je Brumov B. V ženskej kategórii vedú nosické žabky.

Program Ďurďovského výstreku 2019

  • 8:30 – začiatok súťaže
  • do cca 18:30 – 120 útokov hasičských družstiev
  • 13:00 – Veľká detská paráda
  • 14:30 – vystúpenie skupiny Ščamba
  • 19:00 – 20:00 – vyhlásenie súťaže a výsledkov SMHL
  • 20:00 – 21:00 – koncert skupiny Emge band
  • 21:00 – 22:00 – koncert Peter Nagy & Indigo
  • 22:00 – diskotéka až do rána s ohňostrojom

Poznámka: Časy sú orientačné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo na jednom z minulých ročníkov.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie