Filip Chudý Rôzne Iné športy

Na bicykloch okolím Považskej: Tentoraz však po novej trati, FOTO

Športovo založené považskobystrické rodiny sa môžu zúčastniť tradičného cyklistického podujatia, ktoré má novú trasu.

Ilustračný obrázok k článku Na bicykloch okolím Považskej: Tentoraz však po novej trati, FOTO
18
Galéria

Občianske združenie Pathfinder, oddiel Veverice Považská Bystrica pripravilo už 17. ročník akcie s názvom Na bicykloch okolo priehrady. Ten sa uskutoční v nedeľu 23. júna. Registrácia účastníkov prebehne od 9:00 do 10:00 v zeleno-bielom stane pri fontáne v centre mesta. Štart je naplánovaný na 10:00. Podujatie je určené pre všetkých priaznivcov cyklistiky, pričom ide o rekreačnú cyklistiku, ktorú zvládnu aj rodiny s deťmi.

„Trasa je vhodná pre všetky vekové kategórie. Po štarte v centre mesta tentoraz pôjdeme v smere na Žilinu, cez Považskú Teplú a Vrtižer pôjdeme do Plevníka – Drienového. Následne cez túto obec a tamojšiu dolinu smerom do Záskalia. Potom cez Manínsku tiesňavu a Považskú Teplú naspäť do cieľa pri fontáne,“ opísali trasu na stránke organizátora.

V minulosti, ako tomu napovedá názov akcie, sa išlo okolo Priehrady mládeže v Nosiciach. Lenže kvôli modernizácii železničnej trate museli organizátori hľadať nový okruh. Ostatné dva ročníky sa uskutočnili na inom, teraz bude mať premiéru ďalší, pričom pre pre zdatnejších cyklistov je pripravená horská prémia.

Na podujatí sa tradične jazdí v pelotóne, keď idú vedľa seba dvaja cyklisti a ide sa za sprievodnými vozidlami. Kvôli bezpečnosti je nutné mať na hlavne prilbu a vítané je aj reflexné značenie.

Občerstvením v cieli má byť guláš, pričom je pripravené aj športové popoludnie. A to v podobe rôznych súťaží, netradičných športov pre deti (skákací hrad, stolný futbal) a nemá chýbať ani prekvapenie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Na bicykloch okolo priehrady: Trasa nového ročníka a zábery z minulého
18
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie