Filip Chudý Futbal

MŠK Považská Bystrica štartuje sezónu: Vedenie klubu prezradilo ambície

Nová sezóna začína počas víkendu aj pre považskobystrických futbalistov. Zistili sme, aké v nej má náš klub ambície. Bude sa bojovať o postup?

Ilustračný obrázok k článku MŠK Považská Bystrica štartuje sezónu: Vedenie klubu prezradilo ambície
Zdroj: Dnes24.sk

Počas víkendu odštartuje nová futbalová sezóna aj pre MŠK Považská Bystrica. Tá minulá bola úspešná, keď sa mužom podarilo postúpiť do 6. ligy a dorastencom do druhej najvyššej súťaže. Nemalé ambície má klub aj pred novou sezónou, ktorú počas víkendu začnú nielen muži, ale aj dorastenci a žiaci, zhodou okolností, všetci na ihriskách súperov. Najväčšie ambície a očakávania sú spojené pochopiteľne so seniorským mužstvom.

„Ak sa bude dariť a mužstvo mužov sa zastabilizuje, rozmýšľame nad postupom do vyššej súťaže. Podmienky na to vytvoríme, postúpiť by sme chceli, ale ťažko ešte teraz odhadovať, ako na tom naše mužstvo bude. V príprave sa nám darilo, chceme sa teda pokúsiť o postup,“ povedal nám prvý muž futbalového klubu MŠK Považská Bystrica Ján Panák.

No sám si chce ešte počkať na súťaž, ktorá odhalí silu jednotlivých mužstiev, preto ani nevedel presne odhadnúť mená možných súperov v boji o postup do 5. ligy, no mali by medzi nich patriť Tuchyňa, kde Považskobystričania odohrajú v nedeľu prvý zápas, a Horná Poruba, keďže obaja v minulej sezóne skončili na medailových priečkach 6. ligy.

Káder mužov na novú sezónu by mal byť viac-menej uzavretý. Šéfa klubu najviac potešilo, že zostali úspešní dorastenci z minulej sezóny, hoci o nich bol v mužstvách z vyšších súťaží veľký záujem. „Mali by sme mať silnejšie mužstvo ako v minulej sezóne,“ vyjadril sa Panák. To povedú ako rovnocenní tréneri Marián Lovíšek a Rastislav Fiantok, ktorí podľa slov Panáka nedali na vedenie klubu žiadnu požiadavku, že treba ešte posilu na konkrétny post, no prestupový termín trvá ešte mesiac a môže sa to zmeniť.

Ambície s mládežou

Dorastenci a aj žiaci budú hrať druhú ligu, pričom klub ich chce predovšetkým stabilizovať na tejto úrovni, keďže postúpiť vyššie sa bude dať iba ťažko. V doraste sa totiž budú robiť na Slovensku akadémie, pričom iba tie budú môcť hrať najvyššiu súťaž a tiež sa to bude týkať iba tých klubov, čo hrávajú v seniorskej kategórii Fortuna ligu.

„V doraste nechceme mať problémy so záchranou, čiže sa pohybovať niekde v strede tabuľky. Chceme sa v ňom zamerať hlavne na východu hráčov pre mužov, keďže chceme hrávať s vlastnými hráčmi,“ povedať Panák s tým, že u žiakov je prakticky rovnaká situácia. Ani u žien nemá klub ambíciu postúpiť z druhej ligy. Ale Ján Panák vyzdvihol prácu Michal Sárinca, ktorému sa darí aj zháňať hráčky z okolia.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

KOMPLETNÝ PREHĽAD futbalovej jesene: Považskú Bystricu čakajú tieto zápasy

Slávnosť na mestskom úrade: Primátor prijal úspešných futbalistov, FOTO

Z trávnika v Považskej do TOP klubov: Kam všade to dotiahli naši futbalisti?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie