Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Mrzutý koniec: Považskobystričania mohli cez Rusov postúpiť, FOTO a VIDEO

Považskobystrickí hádzanári skončili tretíkrát za ostatné štyri roky na ruskej prekážke, ale tentoraz boli najbližšie k postupu.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Mrzutý koniec: Považskobystričania mohli cez Rusov postúpiť, FOTO a VIDEO

Považskobystrickí hádzanári skončili tretíkrát za ostatné štyri roky na ruskej prekážke, ale tentoraz boli najbližšie k postupu.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Účinkovanie hádzanárov Považskej Bystrice v Európskom pohári sa skončilo v 3. kole. V nedeľnom odvetnom stretnutí na domácej palubovke podľahli ruskému tímu SKIF Krasnodar 27:28. Po prehre 22:25 v prvom meraní síl tak nabrali v dvojzápase výsledné manko štyroch gólov.

Darček

Oba zápasy sa po dohode tímov hrali v Považskej Bystrici. Považania vstúpili do odvety výborne, viedli 5:0 a držali postupové skóre. V polovici prvého polčasu viedli najvyšším rozdielom 11:5, lenže nakoniec išli do kabín za stavu 14:15 a v druhom polčase šance na zvrat nevyužili. „Keď sme viedli o šesť gólov, nevyužili sme presilovku, nepremenili dve sedmičky a čistú šancu. Súper sa vtedy nadýchol,“ povedal tréner Václav Straka.

Podľa jeho slov však Krasnodar bol o tie štyri góly lepší. „Sobotný výkon bol zlý, veľa chýb a nedôrazná obrana. Súperovi sme to doslova darovali ako darček. V nedeľu sme hrali inak. Mali sme skvelý vstup do zápasu hlavne v obrane, z čoho sme ťažili aj v protiútoku. Potom ale agresivita v obrane opadla, súper sa vrátil do zápasu a začal sa boj gól na gól. Nám ale dochádzali sily, keďže viacerí hráči po zdravotných problémoch ešte nemajú hernú kondíciu,“ ozrejmil

Ako ďalej uviedol, v záverečnej fáze išli už do rizika, ale opäť prišli chyby a preto ani nevyhrali aspoň odvetu. „Krasnodar je ale silný, keďže bolo vidieť, že sú to dobre trénovaní profesionáli. Keby sme však podali výkony na hranici našich možností, postúpiť sa dalo,“ doplnil Straka s tým, že im aj chýbala plná hala.

Športové správy

Bez fanúšikov nebola výhoda

„Výhodu domáceho prostredia by sme mali vtedy, kedy tu boli fanúšikovia,“ vyjadril sa najlepší domáci strelec v odvetnom zápase Erik Žilinčík.

„Žiaľ, my sme si obe stretnutia pokazili sami. V sobotu technickými chybami, v nedeľu zahodenými šancami. Viedli sme síce v odvete o šesť gólov, ale neudržali sme to, pričom potom to už bolo ťažké,“ pripojil domáci pivot.

Žilinčík vyzdvihol aj kvality súpera, ale mrzí ho, že hoci bojovali za každého stavu, nevyužili ponúkané šance. „Cez Krasnodar sa dalo prejsť. Mrzí to hlavne preto, že sme takto stratili šancu hrať s ďalším kvalitným súperom a zostáva nám tak vo zvyšku sezóny už len domáca scéna. Ale aj takáto skúsenosť nám môže pomôcť v play-off v boji o čo najvyššie umiestnenie,“ do­dal.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Sumár

Prvý zápas: SKIF Krasnodar – MŠK Považská Bystrica 25:22 (11:10)

SKIF: Zabolotin, Kondratenko – Mikailchenko, Archibasov 1, Koposov, Shalabanov 2, Zimin 2, Svistunov 5, Gurtovoy 1, Krechetov, Ivannikov 4, Volkov 4, Chan Suan 6
MŠK: Kovačin, Dobroň – Plšek, Sloboda 1, Bystrický , Hozman 4, Petrík 1, Jurák 2, Briatka 5, Štefina 2, Urík, Vallo 3, Kvaššay , Žilinčík 3, Valášek, Gardian 1
Rozhodovali: Di Domenico – Fornasier (Taliansko), vylúčení: 2 – 4, 7 m hody: 6/5 – 3/3, bez divákov

Druhý zápas: MŠK Považská Bystrica – SKIF Krasnodar 27:28 (14:15)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Sloboda 2, Bystrický 2, Hozman 1, Maliar, Petrík, Jurák 3, Briatka 5/1, Štefina 2, Urík, Vallo 3/1, Kvaššay, Žilinčík 7, Valášek, Gardian 2
SKIF: Zabolotin, Kondratenko – Mikailchenko 2, Archibasov 4, Koposov 1, Shalabanov 2, Zimin 4, Svistunov 3, Gurtovoy, Krechetov, Ivannikov 1, Volkov 1, Chan Suan 10/5
Rozhodovali: Di Domenico – Fornasier (Taliansko), vylúčení: 4 – 2, 7 m hody: 4/2 – 6/5. bez divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

FOTO: MŠK Považská Bystrica - SKIF Krasnodar 27:28
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín