Filip Chudý Rôzne Video

Mosty v okrese Považská čaká rekonštrukcia: Ide o tieto obce, VIDEO a FOTO

V Považskobystrickom okrese sa budú rekonštruovať mosty, ktoré sú v havarijnom stave. Čo všetko sa musí opraviť?

Ilustračný obrázok k článku Mosty v okrese Považská čaká rekonštrukcia: Ide o tieto obce, VIDEO a FOTO
15
Galéria

Trenčiansky samosprávny kraj pripravuje rekonštrukcie dvoch mostov v Považskobys­trickom okrese, konkrétne v Hornej Marikovej a Plevníku–Drienovom. Vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK Veronika Rezáková nás informovala, že začiatok prác závisí od priebehu, resp. ukončenia procesu verejného obstarávania, predbežne je odhadovaný na letné mesiace.

„Predbežne vyčíslené náklady na rekonštrukčné práce na moste v obci Horná Mariková sú vo výške 229 256 eur. Výdavky na rekonštrukčné práce na moste v obci Plevník-Drienové sú v predpokladanom objeme 73 550 eur,“ povedala Rezáková.

Podľa jej slov havarijný stav mosta v Hornej Marikovej spôsobil zosuv svahu a vozovky v kombinácii s podmytím a rozpadu opory mosta ponad vodný tok Marikovka. „Je preto potrebné nahradiť existujúcu konštrukciu za novú. Vzhľadom na lokalitu a umiestnenie mosta je potrebné zabezpečiť trvalú prejazdnosť na moste, z tohto dôvodu sa bude odstraňovanie a realizácia nového mosta robiť na dve etapy,“ opísala s tým, že na moste je navrhnutá nová vozovka, ktorá sa napojí priamo na vozovku za oporami, rímsy sa zhotovia ako betónové a zábradelné zvodidlo bude umiestnené po oboch stranách mosta.

V prípade mosta ponad vodný tok v obci Plevník- Drienové došlo podľa vedúcej oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK k jeho prehnutiu, ako aj prepadu vozovky, preto je nutné odstrániť kompletnú hornú stavbu mosta a nahradiť novou.

Zdroj: Dnes24.sk

„Tvar mosta je atypický lichobežníkový, je potrebné jednotlivé časti prispôsobovať pôvodnému tvaru mosta. Na moste bude nová vozovka, ktorá sa napojí priamo na vozovku prístupovej komunikácie. Rímsy sa zhotovia ako monolitické z betónu, zábradelné zvodidlo bude umiestnené po oboch stranách mosta,“ uviedla Rezáková s tým, že koryto vodného toku v mieste pod mostom a vo vzdialenostiach šesť metrov pred a za mostom sa vyčistí od nánosov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Most v obci Plevník-Drienové pred rekonštrukciou: Takto už dlhšie vyzerá
15
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie