Ilustračný obrázok k článku Módne trendy na jeseň 2022 - Kde ich hľadať?
Zdroj: CCC

Módne trendy na jeseň 2022 - Kde ich hľadať?

Vitajte v novej sezóne s najnovšími módnymi trendmi jesene 2022. Keďže leto nechávame za sebou, je čas skutočne prijať luxusné vrstvy, bohaté textúry a nádherné výtlačky, pretože naberáme inšpiráciu, aby ste načerpali energiu do vašich jesenných šatníkov.

Tlačové správy
Tlačové správy

Módne trendy na jeseň 2022 - Kde ich hľadať?

Vitajte v novej sezóne s najnovšími módnymi trendmi jesene 2022. Keďže leto nechávame za sebou, je čas skutočne prijať luxusné vrstvy, bohaté textúry a nádherné výtlačky, pretože naberáme inšpiráciu, aby ste načerpali energiu do vašich jesenných šatníkov.

Ilustračný obrázok k článku Módne trendy na jeseň 2022 - Kde ich hľadať?
Zdroj: CCC

Módne trendy na jeseň 2022 – Kde ich hľadať?

Vitajte v novej sezóne s najnovšími módnymi trendmi jesene 2022. Keďže leto nechávame za sebou, je čas skutočne prijať luxusné vrstvy, bohaté textúry a nádherné výtlačky, pretože naberáme inšpiráciu, aby ste načerpali energiu do vašich jesenných šatníkov. 

Po dvoch rokoch neistoty možno s istotou povedať, že dizajnéri opäť využívajú svoju kreativitu a kľúčové módne trendy 2022 to maximálne demonštrujú. Od hlavy po päty v podobe flitrov a kože, ako aj výrazných kabátov, maximalisti sú v módnych trendoch jesene 2022 dobre postaraní, ale to neznamená, že oklieštený štýl niekam smeruje – a tí, ktorí chcú jednoducho posilniť ich šatník s nadčasovými kľúčovými kúskami, dávajte pozor na kožené nohavice, útulné úplety a šik blejzre v úpravách novej sezóny. 

Jesenné a zimné módne trendy sú tie, z ktorých sú skutoční módni fanúšikovia nadšení – s jednoznačným pocitom návratu do školy je to príležitosť na nový módny začiatok. Ak nechcete zostať pozadu, sledujte módny blog, na ktorom sa vždy dozviete, čo je práve trendy. 

Je ľahké nadchnúť sa pre novú sezónu, ale pokiaľ ide o investíciu do štýlu, aby ste aktualizovali svoj šatník, premýšľajte o tom, aké trendy vám budú vyhovovať a pracujte aj so svojím existujúcim šatníkom, než aby ste sa vrhli na nový od hlavy po päty!

Módne trendy 

Ak skutočne milujete nejaký trend, ale nemyslíte si, že by vám vyhovoval, nebojte sa experimentovať s vychytávkami, ako je dĺžka lemu alebo rukávov, alebo sťahovanie v páse s dobre umiestneným opaskom. aby vám to fungovalo. 

A dôležitá rada – bavte sa! Móda má byť radostná a konečne sa môžeme obliecť do našich obľúbených šiat, kam ísť inam ako do obývačky! 

Móda je cyklická, takže ak tento trend kazí nejaké deja vu, je nám ľúto, ale 90. roky sú späť s pomstou. Pokiaľ ide o módne trendy na jeseň 2022, návrhári sa v posledných sezónach vyjadrujú ako téma, ktorá v posledných sezónach prekypuje estetikou 90. rokov. 

Na dráhach vidíme retro siluety modernizované pomocou krásne vypracovaných priesvitných úpletov a zdobených látok – ideálne pre nadchádzajúcu sezónu večierkov.

Výstredné podtóny sa spojili so sofistikovanejšími minimalistickými interpretáciami, takže zatiaľ čo nízko spadnutý pás, grafické tričká, ošúchané detaily a nevhodné vrstvenie sú in, sú in aj dospelejšie kúsky, ktoré vzdávajú hold tvorcom minimalizmu 90. rokov, Helmutovi Langovi a Jil Sander – cez elegantné košele, slipové šaty a veľa dlhých sukní.

Športová móda 

Aj keď sa mohlo zdať, že móda sa na dva roky zastavila, náš čas preč od vyjadrovania sa skrz oblečenie ovplyvnil vkus viacerými spôsobmi. Najlepší bežci, ktorí boli kedysi vyhradení na cvičenie alebo surfovanie na pohovke, sú teraz pevnou súčasťou šatníka mnohých z nás a dizajnéri počúvajú.

Návrat Sports Luxe ako súčasť kľúčových módnych trendov jesene 2022 bolo možné vidieť na dráhach talianskej odevnej značky Prada a americkej odevnej značky Tory Burch v podobe škrupinových búnd, joggerov a športových tiel a koženej vrchnej rukoväte v tvare bowlingovej tašky.

Kabelky – dávajte si na ne pozor ako súčasť kabelkových trendov 2022, keď sa vydávame na sezónu jeseň/zima. Vrcholom februárových prehliadok bola dlho očakávaná spolupráca medzi Gucci a Adidas, ktorá obsahovala nostalgický dizajn s moderným nádychom ikonického motívu trojitého pruhu športovej značky.  Stále nie ste presvedčení? Športový luxus bude naďalej ovplyvňovať módne trendy v roku 2023, takže nakupujte teraz a noste v nasledujúcich mesiacoch.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: CCC
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín