Filip Chudý Rôzne

Modernizácia železničnej stanice v Považskej: Čo všetko má pribudnúť? FOTO

Považskobystrická železničná stanica sa modernizuje. Pozrite, ako to na nej vyzerá teraz a na čo všetko sa môžeme tešiť po dokončení prác.

Ilustračný obrázok k článku Modernizácia železničnej stanice v Považskej: Čo všetko má pribudnúť? FOTO
14
Galéria

Na železničnej stanici (ŽST) v Považskej Bystrici aktuálne prebieha modernizácia bratislavského zhlavia nepárnej skupiny staničných koľají, pričom tieto práce sa týkajú prvého nástupišťa a začali sa 9. septembra. V ten deň sa začala realizovať aj výluka 1. traťovej koľaje v úseku ŽST Púchov – ŽST Považská Bystrica. Tá sa už ale v piatok 6. októbra ukončila, čo pre cestujúcich z Považskej Bystrice a okolia prinieslo od pondelka 9. októbra pozitívne zmeny v cestovnom poriadku.

Všetky vlaky osobnej dopravy sú momentálne smerované k novo vybudovanému ostrovnému nástupišťu č. 2. Prístup k nemu je riešený úrovňovým priechodom pre cestujúcich cez koľaje, ktorý je umiestnený vľavo od východu z vestibulu budovy stanice. Tento stav má trvať do polovice decembra.

„K 15. decembru 2017 bude vybudované nástupište č. 1 pri staničnej budove. Začne sa používať nový podchod k nástupišťu č. 2. Nový podchod sa buduje na mieste starého. Ten starý je zasypaný z dôvodu technologických postupov zhotoviteľa stavby, keďže sa robí obnova koľajiska nad podchodom. Súčasťou nástupišťa a podchodu bude vybudovaný výťah,“ povedala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavlikova.

Ako ďalej uviedla rekonštrukcia budovy nie je plánovaná. „Vestibul železničnej stanice bude vybavený novým audio-vizuálnym systémom pre informovanie cestujúcich. Modernizačné práce v ŽST budú pokračovať aj v roku 2018 na žilinskom zhlaví a traťové koľaje smerom na Považskú Teplú,“ doplnila hovorkyňa ŽSR s tým, že nástupište č. 2 sa dobuduje (predĺži) smerom na Žilinu v budúcom roku počas výlukových prác žilinského zhlavia.

Považskobystrická stanica sa modernizuje: Pozrite, ako to na nej vyzerá
14
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Park v Považskej možno čakajú zmeny: Ihrisko či parkovisko ešte nie je všetko!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie