Ilustračný obrázok k článku Modernizácia železnice v Považskej komplikuje život: Môže sa to ešte zhoršiť?
Zdroj: TASR

Modernizácia železnice v Považskej komplikuje život: Môže sa to ešte zhoršiť?

V našom meste prebieha modernizácia železničnej trate, ktorá vyvoláva aj nežiaduce veci. Na čo všetko sú sťažnosti?

Rôzne
Rôzne

Modernizácia železnice v Považskej komplikuje život: Môže sa to ešte zhoršiť?

V našom meste prebieha modernizácia železničnej trate, ktorá vyvoláva aj nežiaduce veci. Na čo všetko sú sťažnosti?

Ilustračný obrázok k článku Modernizácia železnice v Považskej komplikuje život: Môže sa to ešte zhoršiť?
Zdroj: TASR

Modernizácia železničnej trate na rýchlosť 160 kilometrov za hodinu v úseku Púchov – Považská Bystrica komplikuje život obyvateľom považskobystrickej mestskej časti Horný Milochov. Podľa niektorých obyvateľov mestskej časti mechanizmy poškodzujú nielen životné prostredie, ale aj obydlia a znižujú kvalitu života.

„Po úzkej ceste nemôžu chodiť deti ani dospelí, deti sa nemôžu bicyklovať. Cesta je taká úzka, že sa tam nevyhnú automobily. Vodiči nákladných vozidiel sú dosť arogantní, nemajú záujem byť ohľaduplní, jednoducho idú hrubou silou. Máme informáciu, že ťažké mechanizmy chodia preťažené, doslova sa obtierajú o plot rodinných domov. Chodia tam nákladné autá s ťahačmi, buldozéry, domiešavače. Je tam aj tranzitná doprava a nie je možné, aby sa na tej úzkej ceste vyhli,“ povedala obyvateľka Horného Milochova Iveta Bučková.

Ako dodala, po niekoľkých márnych pokusoch sa podarilo aj vďaka petícii obyvateľov mestskej časti zabezpečiť osadenie dopravnej značky znižujúcej maximálnu rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu. Obmedzenie však podľa nej nerešpektujú ani vodiči osobných, ani nákladných vozidiel. „Policajtov som tam nikdy nevidela. Iniciovala som na polícii, aby sa v tých najužších miestach vyriešilo obmedzenie dopravy formou jednosmernej prevádzky. Dostala som odpoveď, že sa to nedá,“ doplnila Bučková s tým, že so žiadosťou o riešenie kritickej situácie oslovili aj mesto Považská Bystrica.

Podľa zástupcu prednostu Mestského úradu v Považskej Bystrici Antona Kňažka mesto upozornilo dodávateľa a subdodávateľov na nutnosť dodržiavania obmedzenej rýchlosti. „V prípade nedodržiavania rýchlosti budeme požadovať dodávateľa na umiestnenie meračov rýchlosti. Tie síce rýchlosť neznížia, ale aspoň upozornia vodičov na jej prekročenie. Uvedomujeme si, že situácia tam nie je dobrá a keď sa začne raziť tunel, môže sa ešte zhoršiť,“ skonštatoval Kňažko s tým, že obyvatelia by sa mali obrátiť na vedenie výboru mestskej časti a iniciovať stretnutie s kompetentnými, aby sa podnikli ďalšie kroky na zlepšenie situácie. Obyvatelia Horného a Dolného Milochova však podľa neho musia počítať s tým, že situácia počas výstavby bude zložitá. „Je tam jediná prístupová cesta a náhradné riešenie neexistuje,“ zdôraznil Kňažko.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Eleny Antalovej polícia sa v rámci výkonu služby inkriminovanému úseku cesty venuje. „Vykonávame tu zvýšený dohľad, meriame rýchlosť, nemáme však nameraných veľa vodičov, ktorí v tomto mieste prekročili maximálnu povolenú rýchlosť,“ povedala Antalová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Modernizácii železnice padnú za obeť tisícky stromov: To ale nie je všetko!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín