Krimi

Miroslav M., známy aj v Považskej, pred súdom: Ten ale odročili!

Miroslav M. bol v minulosti stíhaný aj v Považskej Bystrici, pričom bol považovaný za silného muža slovenského podsvetia. Prečo odročili jeho súd?

Ilustračný obrázok k článku Miroslav M., známy aj v Považskej, pred súdom: Ten ale odročili!
Zdroj: TASR

Hlavné pojednávanie s Miroslavom M., považovaným v minulosti za silného muža slovenského podsvetia, bolo v utorok na Okresnom súde Bratislava I odročené. Dôvodom bola neprítomnosť obhajcu obžalovaného, ktorý absenciu zdôvodnil čerpaním dovolenky. Ďalší termín stanovil sudca na 4. septembra Miroslav M. je obžalovaný pre útok na vyšetrovateľa Policajného zboru.

Pojednávanie malo pokračovať po roku a pol. List o ospravedlnení obhajcu bol okresnému súdu doručený ešte 12. júla, sudca sa s nim oboznámil v pondelok (16.7.). Obžalovaného priviezla na pojednávanie eskorta z Banskej Bystrice, kde si odpykáva trest odňatia slobody. Otázku, či si chcel len urobiť výlet, označil Miroslav M. za absurdnú.

Na základe rozhodnutia súdu v českom Zlíne si Miroslav M. v minulosti odpykával časť desaťročného trestu odňatia slobody za vydieranie podnikateľov. Na Slovensku, okrem v utorok prerokovávaného útoku na verejného činiteľa, čelil stíhaniam aj pre ďalšie trestné činy na súdoch v Trenčíne a Považskej Bystrici.

Okresný súd sa mal v utorok venovať prípadu, ktorý sa stal v roku 2009 v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Bratislave. Podľa obžaloby mal vtedy Miroslav M. udrieť päsťou do hlavy policajného vyšetrovateľa. Obžalovaný svoju vinu popiera. V súčasnosti je už vo väzení na Slovensku, české orgány ho totiž vydali do SR.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie