Rôzne

Ministerka zdravotníctva v Považskej: Čo povedala o našej nemocnici? FOTO

Ministerka zdravotníctva Slovenskej republiky Andrea Kalavská navštívila NsP Považská Bystrica. Pozrite, čo zaznelo v priestoroch našej nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Ministerka zdravotníctva v Považskej: Čo povedala o našej nemocnici? FOTO
12
Galéria

Nemocnica s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) bude mať v rámci stratifikácie nemocníc svoje miesto a ministerstvo zdravotníctva je pripravené kraju pomôcť, aby sa v nej ľuďom poskytovala kvalitná zdravotná starostlivosť. Počas návštevy nemocnice to v pondelok povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).

„Nemocnica určite nepôjde nižšie, ako je v súčasnosti, myslím si, že tu je ešte priestor na rozvoj tejto nemocnice. O žiadnom rušení alebo zatváraní oddelení v nemocnici v Považskej Bystrici nemôže byť ani reči. Podľa analýz je množstvo a rozsah výkonov nemocnice pre tento región nenahraditeľný,“ zdôraznila ministerka.

Na margo disproporcií v platbách zo strany zdravotných poisťovní za rovnaké výkony Kalavská skonštatovala, že na problém sa chce ministerstvo pozrieť globálne. „Budeme sa rozprávať o zmluvách medzi poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a poisťovňou. V dlhodobom horizonte by to všetko malo vyriešiť DRG, kde je platba za hospitalizáciu. V súčasnosti sú nemocnice platené prospektívnymi rozpočtami, ale povedzme si, že to je dočasné riešenie, pokiaľ nedôjdeme k tomu, že by sme mali mať reálnu platbu za hospitalizáciu,“ doplnila šéfka rezortu.

Ministerka ocenila investície TSK do všetkých troch nemocníc (Bojnice, Myjava, Považská Bystrica) vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. „Župa pomáha nemocniciam a teší ma, že pacienti sú liečení v lepších priestoroch a s lepšou prístrojovou technikou,“ uzavrela Kalavská.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrickú nemocnicu navštívila ministerka Kalavská: Zábery z priebehu
12
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie