Rôzne

Ministerka to odklepla: Považskobystrický súd má novú šéfku

Proces hľadania nového predsedu Okresného súdu v Považskej Bystrici je na konci. Podarilo sa to na štvrtýkrát.

Ilustračný obrázok k článku Ministerka to odklepla: Považskobystrický súd má novú šéfku
28
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Piate výberové konanie na obsadenie postu predsedu Okresného súdu (OS) v Považskej Bystrici už nebude, keďže víťazku v poradí štvrtého odobrila už aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Potvrdil to Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky

Už je vo funkcii

„Pani ministerka vymenovala Katarínu Krivulčíkovú do funkcie predsedníčky OS v Považskej Bystrici od 15. septembra 2020,“ povedal Bubla.

Výberová komisia 2. septembra určila, že uchádzačka o post predsedníčky súdu Katarína Krivulčíková vo výberovom konaní uspela a preukázala predpoklady na výkon funkcie predsedníčky OS Považská Bystrica. Posledné slovo však mala ministerka spravodlivosti.

Proces hľadania predsedu

Hľadanie nového predsedu OS v Považskej Bystrici začalo po tom, ako jeho dlhoročnú predsedníčku Helenu Loduhovú odvolal v januári 2020 z funkcie už bývalý minister spravodlivosti SR Gábor Gál. Ako dôvod bolo uvedené manažérske zlyhanie pri finalizácii kúpy budovy pre OS Považská Bystrica a následne aj príprava presťahovania súdu do novej budovy.

Do prvého výberového konania sa prihlásil len Róbert Jankovský, ale svoju žiadosť vzal späť. Preto bolo vyhlásené druhé výberové konanie, do ktorého sa však neprihlásil nikto. Do tretieho sa prihlásil opäť iba Jankovský, pričom pred výberovou komisiou uspel, ale ministerka spravodlivosti sa ho rozhodla nevymenovať do funkcie, keďže aj s ohľadom na výsledky výberového konania mala o ňom pochybnosti. Preto sa vyhlásilo aj štvrté výberové konanie.

Medzitým sa Jankovský k 31. júlu 2020 vzdal funkcie podpredsedu súdu a keďže od 1. augusta 2020 nebola na OS Považská Bystrica obsadená žiadna riadiaca funkcia, poverila ministerka spravodlivosti sudkyňu považskobystrického súdu Katarínu Krivulčíkovú plnením úloh predsedu súdu až do vymenovania nového predsedu. Ktorým sa teda stala ona.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie