Filip Chudý Rôzne

Mimoriadna situácia v známej obci: Do okresu Považská vybudovali novú cestu

Neďaleká obec Mojtín vyhlásila mimoriadnu situáciu. Jedinú príjazdovú cestu do nej musia uzavrieť, preto sa vybudovala obchádzka cez náš okres.

Ilustračný obrázok k článku Mimoriadna situácia v známej obci: Do okresu Považská vybudovali novú cestu
Zdroj: TASR

V máji starosta Mojtína František Staňo vyhlásil príkazom mimoriadnu situáciu v obci na základe možného zosuvu skalného brala Smetlička, ktoré sa nachádza nad jedinou prístupovou cestou III/1946 do obce Mojtín. Informovala o tom stránka obce.

„V minulosti už došlo k zrúteniu časti skalného brala s hmotnosťou 20 ton, čo viedlo k úplnému ochromeniu cestnej dopravy – autobusy, zásobovanie. Podľa meraní a geologického prieskumu, ktorý bol vykonaný v roku 2018, ide o akútne nebezpečenstvo zrútenia skalného brala,“ znie časť textu príkazu, ktorým sa vyhlásila mimoriadna situácia v Mojtíne.

Obec na svojej stránke informovala, že v rámci záchranných prác sa vybudovala náhradná komunikácia do obce, ktorá bude slúžiť ako obchádzková trasa od soboty 17. augusta 2019.

Počas obchádzky sa budú využívať tieto komunikácie

  • Trasa do Mojtína: Tŕstie – Ritka – Jasenová dolina – Kamenistá dolina – autobusová zástavka Mojtín, Gombár
  • Trasa z Mojtína: autobusová zástavka Mojtín, Gombár – Kamenistá dolina – Jasenová dolina – Ritka – Pružina, Chmelisko

SAD Trenčín na svojej stránke uviedol, že z dôvodu sanácie skalného brala Smetlička bude odo dňa 17. augusta 2019 uzavretá komunikácia III/1946 v úseku pred obcou Mojtín. „Od uvedeného dátumu bude autobusová doprava vedená po stanovenej obchádzkovej trase. Spojenie do a z obce Mojtín bude zabezpečené kyvadlovou dopravou do a z obce Dolný Lieskov, časť Tŕstie. Konkrétne zastávka Dolný Lieskov, Tŕstie, Jednota,“ ozrejmili.

V prípade cestovania autobusom je podľa SAD Trenčín potrebné vyhľadávať cestovanie s prestupom na horeuvedenej zastávke s dátumom po 17. auguste 2019. „Spoje liniek 308404 (Púchov – Beluša – Mojtín) a 308406 (Považská Bystrica – Púchov – Beluša – Mojtín) budú vykonávané podľa platného cestovného poriadku len do a zo zastávky Beluša, Ovsisko,“ dodali.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Podľa stupnice kvality mostov je veľmi zlý stav aj na Orlovskom moste, ktorý začali rekonštruovať.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie