Filip Chudý Kultúra

Mikuláš má namierené aj do Považskej a okolia: Rozpis termínov, plus ďalšie akcie

Hoci teplomer už ukazuje nižšie teploty, ale ani to by nemalo obmedziť zábavu v Považskej a okolí. Kam sa za ňou počas nového týždňa vybrať?

Ilustračný obrázok k článku Mikuláš má namierené aj do Považskej a okolia: Rozpis termínov, plus ďalšie akcie
Zdroj: TASR

Voda čo ma drží nad vodou

2. decembra o 18:30, kino Mier

Film o najväčšej legende (česko) slovenskej poetickej scény – Jozefovi Urbanovi. Úsmevno – dramatický príbeh jedného z najväčších slovenských básnikov, predstaviteľa takzvanej stratenej generácie.

Stretnutie mamičiek

4. decembra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Vianočný koncert Martina Chodúra

4. decembra o 18:00, kino Mier

Koncert českého speváka, skladateľa, textára a hudobníka, víťaza prvého ročníka súťaže Česko Slovensko hľadá Superstar z roku 2009, jedného z najvšestran­nejších spevákov mladej generácie so sprievodnou kapelou MACH.

Vedatour: Vedátor v Považskej Bystrici

4. decembra o 18:00, KC Cooltajner

Vedátor sa tento rok na jeseň rozhodol vydať na popularizačnú Vedatour po Slovensku, aby tak ľuďom ešte viac priblížil tajomstvá zo sveta vedy a techniky. Neobíde ani Považskú Bystricu.

Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta

5. decembra o 16:15, pred mestským úradom

Ide o tradičné rozsvietenie vianočného stromčeka. Tešiť sa môžete na kultúrny program, punč a Mikuláša pred mestským úradom.

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

5. decembra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Hokej: Považská Bystrica – Bratislava

6. ndecembra o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti bojujú o play-off, preto potrebujú každý bod. V súboji proti Bratislave ich čaká ťažký duel.

Last Christmas

6. decembra o 18:30, kino Mier

Keby hľadala Bridget Jonesová väščiu smoliarku než je ona sama, s Kate by trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Romantická komédia.

Čaro Vianoc a ľudovej piesne 2019

7. decembra o 15:00 a 17:30, kino Mier

Vianočný program Mestského folklórneho štúdia v Považskej Bystrici. Účinkujú: DFS Mladosť, FS Považan, Seniorpovažan. Scenár a réžia: Milan a Janka Jankoviechovci. Hudobná spolupráca: Dobroslav Kortman.

Stretnutie s Mikulášom

7. decembra o 15:00, areál MŠ Orlové

Stretnutie s Mikulášom a rozsvietenie vianočného stromčeka, to je program na sobotu pre Orlové.

SOS Mikuláš

8. decembra o 16:00, kino Mier

Mikulášske predstavenie s originálnymi pesničkami. O čertovi, ktorý chce celý svet zahádzať odpadkami, aby bol všade neporiadok. Anjel s Mikulášom s výdatnou pomocou detí v tom čertovi zabránia. Na záver odmenia deti sladkými balíčkami.

Mikuláš v Považskom Podhradí 2019

8. decembra o 16:00, KD v Považskom Podhradí

TJ Považské Podhradie a VMČ Považské Podhradie srdečne pozývajú na stretnutie s Mikulášom, ktoré sa uskutoční v nedeľu v Kultúrnom dome v Považskom Podhradí.

Mikuláš v Podvaží

8. decembra o 16:00, Podvažie.

Aj do Podvažia príde Mikuláš. Pripravené sú aj rôzne hry a punč pre dospelých.

Účasť potvrdil Mikuláš aj anjel!

Šťastný nový rok

8. decembra o 18:30, kino Mier

Vianočná romantická komédia v réžii Jakuba Kronera s výnimočným hereckým obsadením, natočená v zimnom prostredí Vysokých Tatier. Scenár filmu sa začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok a cez množstvo komických, ale i romantických situácií ukazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstava bola kvôli záujmu verejnosti predĺžená do 20. decembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Zlatica Jurisová Plešková / Reminiscencie

MG ART Galéria

Výstava Zlatice Jurisovej Pleškovej s názvom Reminiscencie potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika potrvá do 3. januára 2020. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11.00 h do 16.00 h.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo minulý rok na akcii Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie