Filip Chudý Iné športy

Michal (24) z Považskej majstrom sveta: Jeho životný úspech zachytený na VIDEU

Veľmi dobrú reklamu slovenskému športu urobil na svetovom šampionáte v kulturistike Michal Zaukolec z nášho mesta. Čo prezradil o svojom úspechu?

Ilustračný obrázok k článku Michal (24) z Považskej majstrom sveta: Jeho životný úspech zachytený na VIDEU
Foto: Igor Kopček / Zdroj: EastLabs.sk

V španielskom Benidorme sa uskutočnili 71. majstrovská sveta v kulturistike mužov. Darilo sa na nich aj slovenským reprezentantom, pričom najjagavejšiu medailovú zbierku v podobe zlata a striebra si z nich priniesol 24-ročný Michal Zaukolec. Mladý kulturista z považskobys­trickej mestskej časti Šebešťanová triumfoval v kategórii games klasická kulturistika nad 175 cm a v absolútnom poradí skončil druhý. Ide o doteraz najväčší úspech v jeho kariére, pričom majstrom sveta bol aj minulý rok, ale ešte medzi juniormi.

Člen tímu Yamamoto Slovakia, ktorý sa pripravuje v považskobys­trickom Vitale dokázal uspieť hneď po prechode medzi seniorov. Games klasická kulturistika je pritom nová kategória na svetovom šampionáte. Jej odlišnosť v porovnaní s klasickou kulturistikou spočíva v tom, že v nej môžu súťažiť aj výrazne ľahší kulturisti a všetci súťažiaci musia počítať s dopingovým testom.

„Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo získať titul majstra sveta a veľmi si to cením. Že sa mi niečo také podarí, to som určite neočakával. Ja som tam išiel síce zabojovať o čo najlepší výsledok, pričom predsúťažným očakávaním bolo to, aby som sa dostal do finálovej šestky,“ povedal Michal Zaukolec.

Ako nám prezradil, jeho príprava na svetový šampionát trvala približne šesť mesiacov. Svoje ovocie priniesla aj v tom, že nebol ďaleko ani od absolútneho prvenstva, keď pred ním skončil iba Nemec s kamerunským pôvodom Aristide Mbomni Tiam. „Ťažko povedať, že čo mi chýbalo na absolútne víťazstvo, keďže som sa na pódiu nevidel a z fotiek sa to dá ťažko posúdiť. No ja som mimoriadne spokojný aj s druhým miestom v absolútnom poradí,“ uviedol náš kulturista.

Jeho plány na najbližšie obdobie sú viac mimošportové. „Plánujem si dať prestávku od súťaženia. Na ako dlho presne to bude, to ešte neviem, v najbližšom čase chcem totiž skôr riešiť súkromný život ako kulturistiku,“ prezradil Zaukolec s tým, že tá prestávka by mohla byť dlhá také dva-tri roky. Nový majster sveta tiež poďakoval za podporu svojej priateľke, rodine, tímu Yamamoto Slovakia a tiež Vitalu Považská Bystrica, kde sa pripravuje.

Považskobystričan Michal Zaukolec je majstrom sveta: Pozrite si jeho úspech
1
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Toto sme tu ešte nemali: Vďaka čomu Považská Bystrica prepisuje históriu?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie