Filip Chudý Krimi

Mestskí už vedia, že víkendy v Považskej sú divoké: Nad týmto krútia hlavami! FOTO

Považskobystrické piatky a soboty vedia našim mestským policajtom narobiť prácu. Čo museli riešiť v predvianočnom období?

Ilustračný obrázok k článku Mestskí už vedia, že víkendy v Považskej sú divoké: Nad týmto krútia hlavami! FOTO
2
Galéria

Ani v predvianočnom čase sa Považskej Bystrici nevyhýbajú skutky, nad ktorými zostáva rozum stáť. Ako nám prezradil náčelník Mestskej polície v Považskej Bystrici Juraj Lieskovský, hlavne piatky a soboty bývajú v tomto špecifické. Nevšedný prípad sa stal aj v sobotu 9. decembra pri známom podchode na najväčšom považskobystrickom sídlisku Rozkvet, kde neznámy páchateľ na prístupový chodník nahádzal konáre.

„Mestské športové kluby tam robili orezy, pričom tie odvážajú na jedenkrát. No, bohužiaľ, nájdu sa aj takí ľudia, čo orezané konáre porozhadzujú po chodníku, aby občania tadiaľ nemohli prechádzať. Samozrejme, hneď sme to riešili a ešte v doobedňajších hodinách bola vykonaná náprava a pre chodcov bol chodník opäť plnohodnotne sprístupnený,“ povedal Lieskovský.

Ako prezradila považskobystrická hovorkyňa Iveta Kováčiková, okrem tohto prípadu museli v ostatnom období pracovníci mestského úradu dávať do poriadku najmä poprevracané popolnice. „Aj v predvianočnom období sa mestom pohybujú alkoholom posilnení jedinci, ktorí sa nevedia spratať do kože a terčom ich útokov sa stávajú napríklad smetné nádoby či vianočná výzdoba,“ doplnila.

Podľa slov náčelníka mestskej polície sa podobné prípady stávajú väčšinou z piatka na sobotu, resp. zo soboty na nedeľu. „Viackrát sme už zachytili na kamerovom systéme, že ľudia prevracajú popolnice alebo si berú nákupné vozíky a idú s nimi cez mesto, no a potom ich napr. hádžu do Domanižanky. Keď sme to na kamerách zaznamenali, vyslali sme hliadku a riešilo sa to v blokovom konaní, pričom si museli aj dať škodu do poriadku, napr. aj tak, že si títo mladí ľudia vyberali veci odtiaľ, kam ich hodili,“ konštatoval Lieskovský.

Kováčiková ďalej uviedla, že aj napriek tomu, že kamerový systém sa neustále rozrastá, všetky lokality v meste nie je možné pokryť, preto mestská polícia potrebuje pri odhaľovaní priestupkov aj súčinnosť občanov. „Mesto preto prosí obyvateľov, aby neboli ľahostajní k správaniu vandalov. Ak ste svedkami takýchto činov, oznámte to mestskej polícii – na linku 159,“ dodala.

Aj toto sa deje v Považskej z piatka na sobotu: Konáre nahádzané na chodník...
2
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrickí dopraváci, palec hore! Namiesto pokuty rýchla cesta do nemocnice

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie