Filip Chudý Rôzne

Mesto skrášľuje centrum: V známych pyramídach bude malá zmena, FOTO

Naše mesto sa opäť o niečo skrášlilo. V centre Považskej nenájdete už len šedé farby chodníkov, ale celé centrum je už o niečo pestrofarebnejšie, za čo vďačíme farbám kvetov.

Ilustračný obrázok k článku Mesto skrášľuje centrum: V známych pyramídach bude malá zmena, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Do centra mesta sa vrátili kvetinové pyramídy, ktoré ozdobili Považskú Bystricu už po tretí rok. Pätnásť kvetinových pyramíd s muškátmi a surfíniami bude skrášľovať centrum do jesene. Zo skleníkov ich vybrali a osadili pracovníci Mestských športových klubov (MŠK). Na jeseň minulého roku, keď boli pyramídy zazimované, ich na čas nahradili ihličnaté stromčeky v kvetináčoch, aby sa takto vyplnili prázdne miesta po pyramídach. Tieto stromčeky slúžili aj ako súčasť vianočnej výzdoby, pričom v zimnom čase sa opäť vrátia.

Okrem kvetinových pyramíd prebehla aj výsadba letničiek v kvetináčoch okolo mestského úradu. Kvety z nich boli na jeseň odstránené a zazimované, no a teraz vysadené nanovo. Jedná sa o fuksie a netýkavky. Vysadili sa nielen pri mestskom úrade, ale aj pri podchode a v zeleni okružných križovatiek.

Nosnou ozdobou mesta zostávajú kvetinové pyramídy. „Celkovo majú MŠK pätnásť pyramíd. Desať z nich vysádzali nanovo, ostatné kvetiny sa im podarilo prezimovať. Tento rok sa podarilo z vlaňajších kvetín zachrániť menšia časť, nakoľko kvety prezimovali už dva roky. Vysadenie desiatich pyramíd stálo 1 700 eur, vrátane výmeny zeminy, nahnojenia a výsadby,“ informovala nás hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková.

Tento rok budú zdobiť centrum mesta v kvetinových pyramídach okrem muškátov aj surfínie. Tie prídu na miesto posledných ihličnatých stromčekov, ktoré ešte zostali v centre po zime. Ich osadenie bude záležať od počasia.

Môže vás zaujímať:

HLASUJTE: 15 tabiel považskobystrických maturantov. Ktoré si podľa vás zaslúži titul NAJ?

Foto: ilustračné

Kvetinová výzdoba v Považskej Bystrici: Centrum mesta je krajšie
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie