Filip Chudý Iné športy

Máme byť na čo hrdí: Považskobystrickým kynológom sa dostalo pocty od odborníkov

So štvornohými miláčkmi to naozaj vedia. Povazskobystrickí kynológovia priniesli domov obdivuhodné úspechy.

Ilustračný obrázok k článku Máme byť na čo hrdí: Považskobystrickým kynológom sa dostalo pocty od odborníkov
Zdroj: Kynologický klub PB

V Slovenskom Pravne sa cez víkend uskutočnili kynologické preteky, na ktorých mal zastúpenie aj Kynologický klub Považská Bystrica. Naše farby reprezentovalo kvarteto Peter Gašo, Monika Krasňanová, Filip Feranc a Vladimír Buday. A nielenže sa pretekov zúčastnili, ale výsledkami sa tiež zaradili medzi najlepších. Filip Feranc vyhral branný pretek, Monika Krasňanová obsadila druhé miesto v kategórii žien, navyše získala Cenu rozhodcu, no a Vladimír Buday obsadil štvrté miesto v kategórii mužov.

Tajomník Kynologického klubu Považská Bystrica a tiež aktívny pretekár Vladimír Buday hodnotil svoje štvrté miesto zo Slovenského Pravna priemerne. „Ak by som bol v elitnej trojici, bolo by to určite lepšie,“ povedal nám Buday, ktorý ocenil výsledky svojich kolegov. Príjemne ho prekvapila Monika Krasňanová, ktorá podľa jeho slov dosiahla super výsledok, no a podobný dosiahol aj Filip Feranc.

„S branným pretekom som určite spokojný, aj keď čas mohol byť o niečo málo lepší. Lenže psa som viedol pred sebou a nie vedľa seba, keďže bol úzky chodník. Navyše bolo veľké teplo, tak pes nebežal až tak rýchlo,“ vyslovil sa víťaz branných pretekov Filip Feranc.

Jeden súťažiaci mal síce od neho lepší čas o približne osem sekúnd, lenže Filip Feranc mal branné disciplíny na plný počet bodov, preto v konečnom súčte so svojím krížencom, ktorého má z útulku už štvrtý rok, vyhral.

Veľkým úspechov pre našich chovateľov psov bola aj Cena rozhodcu pre Moniku Krasňanovú, ktorá sa udeľuje tomu súťažiacemu, ktorý sa zapáčil rozhodcovi za prácu so psom. „Psia rasa teriér jack russell totiž nedosahuje takú poslušnosť, akú ona ukázala na súťaži,“ vysvetlil Vladimír Buday.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Je medzi nimi aj váš štvornohý miláčik? 10 najobľúbenejších plemien psov v Považskej Bystrici

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie