Hádzaná

Malá športová pomsta: Považská Bystrica porazila Šaľu

V zápase 8. kola nadstavby o 1. až 6. miesto hostila Považská Bystrica Šaľu. Oba celky bojovali o postup do play-off, pričom sa do nej dostala Šaľa. No Považskobystričanom sa podarila aspoň malá športová pomsta.

Ilustračný obrázok k článku Malá športová pomsta: Považská Bystrica porazila Šaľu
Zdroj: Barbora Talačová

Pôvodne mal byť stredajší zápas medzi Považskou Bystricou a Šaľou priamym súbojom o postup do play-off, lenže hostia postupovú tajničku vyriešili skôr, preto išlo len o bežný duel, čo sa odrazilo aj na stretnutí. To totiž nemalo taký náboj, aký malo mať. No motivovanejší boli domáci, preto od začiatku išli na víťazstvom, ktoré aj dosiahli.

Šaľania viedli v tomto stretnutí iba dvakrát a dokopy len 70 sekúnd. V 16. minúte ich poslal prvýkrát do vedenia Samuel Mažár (6:7), ale o 43 sekúnd neskôr vyrovnal Tomáš Vallo. V 18. minúte ich dostal do vedenia druhýkrát a naposledy peknou strelou od brvna Jaroslav Petráš (7:8), ale ešte v tej istej minúte Andrej Firit vyrovnal. Pre domácu ľavú spojku to bol prvý gól v zápase, pričom zároveň odštartoval svoj kvalitný strelecký výkon. V prvom dejstve dal ešte tri góly a celkovo šesť. Spolu s Tomášom Vallom bol najlepším strelcom duelu.

Domáci v závere polčasu ušli na rozdiel štyroch (18:14). Tento náskok sa ukázal ako veľmi dôležitý, pretože vďaka nemu viedli neustále aj v čase, keď sa im nedarilo. Od stavu 24:19 nedali gól šesť a pol minúty a hostia znížili na rozdiel gólu. Ale vtedy si zobral tréner MŠK Václav Straka oddychový čas, z následného útoku dal gól Tomáš Vallo, čo akoby hostí zlomilo. Považania totiž od tohto momentu vyhrali záverečný úsek zápasu 5:2 a celkovo o päť gólov.

Hlasy po zápase

Václav Straka (tréner MŠK): „Sme spokojní s víťazstvom. Na súperovi bolo vidno, že už má istotu play-off a prispôsobil tomu aj zostavu. Ale pre nás to náboj malo, keďže chceme sezónu zakončiť domácimi víťazstvami. Veľmi slušne sme bránili v prvom polčase, hoci nejaké nešťastné strely nám tam prepadli. Z toho sme ťažili v prechode do útoku, hoci nie všetko sme dotiahli. Zápas splnil účel, keď sme vyhrali a aj si všetci zahrali, s čím je spokojnosť, hoci niektoré pekné akcie gólom neskončili. Bol to férový zápas, v ktorom bolo vidieť, že v tabuľke už posuny nenastanú.“

Ján Kolesár (tréner HKM): „Blahoželám súperovi k víťazstvu. My sme mali zdravotné problémy, v dôsledku čoho sa nám rozsypala obrana, keďže Masaryk a Páleš sú zranení. Ale ostatným chlapcom nemôžem uprieť snahu, hoci mi od nich chýbala väčšia agresivita v obrane. Útok a prechod do útoku boli ako na EKG, raz lepšie a raz horšie. Zaslúžene sme dnes prehrali.“

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 30:25 (18:14)

MŠK: Biel, Drápal, Makay – Cifra, Zúbek, Firit 6, Š. Macháč 4, Kasagranda 4, Dyba 3, Jurák, Tumidalský 1, Vallo 6, Hároník 1, J. Kozák 1, M. Kozák 4/1

HKM: Szabó, Repáň, Fabián – Melnyk 5/2, Bočkay 1, Michniewicz 5/1, Krokavec, Masaryk, T. Mažár 1, Szapu, Krok 3, S. Mažár 5, Páleš, Percze, Buvala 4, Petráš1

Rozhodovali: Haščík – R. Sivák

Vylúčení: 5 – 3

Pokutové hody: 1/1 – 4/3

Priebeh: 4:2, 8:8, 11:11, 14:11, 19:14, 24:19, 24:23, 29:24