Šport Iné športy

Majstri sveta v paláci: Prezidentka Čaputová prijala aj hráčov Považskej, FOTO

Slovenskí hokejbalisti získali titul majstrov sveta, na čom mali veľkú zásluhu aj považskobystrickí hráči. Teraz ich ocenila aj prezidentka Čaputová.

Ilustračný obrázok k článku Majstri sveta v paláci: Prezidentka Čaputová prijala aj hráčov Považskej, FOTO
4
Galéria

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok 7. novembra 2019 prijala hokejbalistov Slovenska, ktorí vybojovali v júni v Košiciach titul majstrov sveta. Bol to už ich štvrtý titul v sérii a celkovo piaty.

Spolu s nimi Čaputová prijala aj slovenskú lyžiarku Henrietu Farkašovú, ktorá nedávno získala ocenenie pre najlepšiu paralympioničku sveta za rok 2019. S hlavou štátu sa stretol aj prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel, ktorý ju pozval na budúcoročné OH do Tokia.

Z hráčov HBK PROTEF Považská Bystrica sa slávnosti v Prezidentskom paláci zúčastnili brankár Peter Buliš a útočníci Matúš Lipták, Boris Oravec, Lukáš Piják, Jakub Rufati a Libor Teplický. Obranca Roman Bujdák a útočník František Poliaček sa z návštevy ospravedlnili. Informovala o tom klubová facebooková stránka. Majstrom sveta sa stal aj Považskobystričan Pavol Blahut.

Čaputová vo svojom príhovore pripomenula, že prijatí športovci si zaslúžia obdiv a úctu. Od hokejbalistov dostala aj reprezentačný dres so svojím menom a číslom jeden. „Vždy mám dobrý pocit, keď tu môžem privítať niekoho, kto niečo dôležité dokázal. Športovať je niekedy ťažké aj pre nás, čo to robíme rekreačne a nemáme žiadne zdravotné znevýhodnenie, o to väčšiu úctu si zaslúžia takéto úspechy. Máte môj obdiv a úctu. Vďaka hokejbalistom sme v historických tabuľkách jedinou krajinou na svete, ktorá má medailu z každých majstrovstiev sveta. Neviem, či má takýto úspech obdobu v nejakom inom športovom odvetví. Vaše výsledky sú unikátne a hodné obdivu. Rešpekt si zaslúžite o to viac, že pre veľkú časť z vás je hokejbal koníčkom, chodíte do práce a popri tom dosahujete výnimočné športové úspechy,“ povedala prezidentka v slávnostnom príhovore.

Slovenská prezidentka od svojej júnovej inaugurácie prijala v prezidentskom paláci vôbec prvý reprezentačný športový kolektív. Jej predchodca Andrej Kiska prijal svetových hokejbalových šampiónov dvakrát. „Bol som tu už dvakrát predtým a teraz som si tiež nechcel nechať ujsť túto slávnosť. Pre nás športovcov je nesmierna česť, že hlava štátu takýmto prijatím ocení našu snahu a to, že sme zviditeľnili našu krajinu. Sme štvrtýkrát za sebou majstri sveta a toto v hokejbalovom svete veľmi rezonuje. Majú pred nami rešpekt Kanaďania, Američania, či Česi. Šport je o emóciách a veľké emócie vo mne vyvoláva aj návšteva u pani prezidentky. Ak o tom raz budem hovoriť svojim deťom, budem na to stále pyšný,“ povedal útočník Jaroslav Martinusík, ktorý má v zbierke štyri tituly.

Tri zlaté medaily získalo Slovensko pod taktovkou trénera Jozefa Ďurisa, o júnový v Košiciach sa postarala dvojica Mojmír Hojer – Marián Gregorík. Hojer v tejto funkcii prebral žezlo po Dušanovi Dankovi, ktorý dva mesiace pred začiatkom MS podľahol ťažkej chorobe. „Nielen pre Dušana, pre každého trénera je snom vyhrať majstrovstvá sveta doma, pred kamerami a úžasnými divákmi. Nám sa to podarilo. Obhájili sme slávu hokejbalu doma a meno Slovenska vo svete. Tak ako sa to darí aj našej pani prezidentke,“ uviedol Hojer.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Hokejbaloví majstri sveta u prezidentky Čaputovej: Medzi nimi aj hráči Považskej
4
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie