Filip Chudý Kultúra

Leto nám ponúka svoj posledný týždeň: Roztočte to počas neho v Považskej a okolí

Tento týždeň ponúka záverečné letné dni tohto roka, keďže na jeho konci sa začne oficiálne jeseň. No ešte dovtedy si užime leto!

Ilustračný obrázok k článku Leto nám ponúka svoj posledný týždeň: Roztočte to počas neho v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Vlasy

17. septembra o 18:30, kino Mier

Jeden z najvýznamnejších muzikálov druhej polovice 20. storočia vznikol pod taktovkou Miloša Formana. Sú politickým dielom kritizujúcim spoločnosť, odsudzujúcim vojnu vo Vietname. Zároveň je to film vyzývajúci hippies postaviť sa proti konzervativizmu. Sleduje príbeh Clauda Bukowskeho, ktorý opúšťa rodinný ranč v Oklahome a odchádza do New Yorku, kde spoznáva mladého rebela Bergera a jeho skupinu kamarátov.

Workshop feng-šuej

17. septembra o 18:30, Havana music club

Tento workshop je určený pre všetkých, ktorí chcú aplikovať učenie tradičného feng-šuej do svojho života. Je určení pre laikov, začiatočníkov, ktorí chcú vedieť viac.

Ekotopfilm – Envirofilm

18. septembra o 16:00, kino Mier

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta do Považskej Bystrice. Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja.

Hokej: Považská Bystrica – Martin

19. septembra o 18:00, zimný štadión

V prvom domácom zápase novej sezóny privítajú naši hokejisti Martin, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. Stratí ich na našom ľade?

Workshopy v Havane

20. septembra o 17:30, Havana music club

V Havane sa tento týždeň bude aj tancovať. Vo štvrtok o 17:30 bude workshop o kizombe a o hodinu neskôr príde na rad semba.

Pustite Karola! Tour 2018

20. septembra o 19:00, športová hala

Koncertné turné skupiny Horkýže Slíže zavíta aj k nám. Hosťom bude RebelSky.

Považskobystrický jarmok

21. septembra o 10:00, centrum mesta

V Považskej Bystrici sa bude konať už 23. ročník tradičného jarmoku, ktorý ponúkne aj tento rok bohatý program. Príďte sa zabaviť do centra mesta.

Hokejbal: Považská Bystrica – Petržalka

22. septembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Po domácej výhre 2:0 nad Kežmarkom prehrali naši hokejbalisti rovnakým spôsobom vo Svidníku. Teraz sa chcú vrátiť na víťaznú vlnu.

Obecné hody Udiča

22. septembra o 14:30, Udiča

Udiča bude hodovať. O zábavu sa postarajú žiaci zákaldnej školy, Poniklec, Nimničanka, Udičanka, Hatňanka, Lieskovanka, skupina historického šermu. Bude tiež ohňová šou.

Hasičský ples

22. septembra o 19:00, Kultúrny dom Sádočné

Dobrovoľní hasiči zo Sádočného pripravili svoj ples, na ktorom sa o dobrú zábavu bude starať skupina Akord. Nebude chýbať ani tombola.

Futbal: Považská Bystrica – Trenčín

23. septembra o 12:30, futbalový štadión

Považskobystrické futbalistky privítajú v nedeľu lídra svojej skupiny druhej ligy, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. Ideálny čas, aby mu naše baby zobrali všetky tri.

Lukáš Slamka a Ondrej Králik: Krajinou dňom i nocou

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrických autorov, ktorí sa venujú krajinkárskej fotografii a krajinkárskej astrofotografii. Na výstave sa prezentujú 22 veľkoformátovými fotografiami, ktoré ukazujú krásy prírody a nočnej oblohy. Výstava potrvá do 25. septembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Kabinet 26 – vernisáž výstavy

MG ART Galéria

Považskobystrická MG ART Galéria pozýva na výstavu Kabinet 26. Vystavujú nasledovní autori: Renáta Galbavá. Alexandra Rosina, Jozef Pobočík. Výstava potrvá do 19. októbra.

Jozef Sádecký – Krajinou

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila výstavu fotografií Jozefa Sádeckého s názvom Krajinou. Potrvá v jej priestoroch do 31. októbra.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie