Leto je v plnom prúde: Prehľad zaujímavých augustových akcií v Považskej a okolí

Počas augusta sa otvárajú nové možnosti zábavy. Prinášame vám zoznam zaujímavých podujatí, ktoré môžete u nás navštíviť.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Leto je v plnom prúde: Prehľad zaujímavých augustových akcií v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Divadielko Žužu: O statočnom indiánovi

11. augusta o 17:00, fontána pri kine Mier

Bábkové divadlo tentoraz prináša príbeh o pomáhaní si a priateľstve. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do kina Mier.

Koncert pod holým nebom

11. augusta o 20:00, fontána pri kine Mier

Hudobný večer otvorí svojim koncertom Jerguš Oravec. Na pódiu ho vystriedajú Kubo Ursíny a Dorota Nvotová, ktorí divákom predstavia muzikál Peter a Lucia, voľne inšpirovaný klasickým dielom Romaina Rollanda.

Countrycross Domaniža

12. a 13. augusta o 10:00

Ide o druhý ročník Countrycrossu in memoriam Janka Haviara O pohár starostu obce Domaniža. Jazdci sa môžu tešiť na dobre pripravenú trať, super organizáciu a hodnotné ceny pre víťazov. Na svoje si prídu aj diváci, na ktorých čaká vynikajúce občerstvenie, let rogalom, dobrá hudba a mnoho iného. Súťažiť sa na trati v Domaniži začne každý deň o 10:00.

Túlavé divadlo

18. augusta o 20:00, fontána pri kine Mier

Túlavé divadlo zahrá v našom meste hru Cyrano alebo Balabilé o Nose. Ide o hru Jakuba Nvotu podľa diela Cyrano de Bergerac.

Helenské hodové slávnosti 2017

20. augusta o 15:00

Už 17. ročník podujatia na najmladšom a najväčšom sídlisku v meste Považská Bystrica. Na tradičnom podujatí na Rozkvete vystúpia: Heligonica, Bukasový masív, Hrdza, Kochanski, Rytmus (hudobná skupina). Moderuje Pavol Hrobárik.

Bubble day

25. augusta o 17:00, pred domom kultúry

Bublinové podujatie, ktoré prinavracia spomienky a tvorí tú najfarebnejšiu atmosféru v mestách na Slovensku a zahraničí príde vďaka Považskej knižnici a CoolTajneRu aj k nám.

Stand Up Comedy

25. augusta o 20:00, fontána pri kine Mier

Pavol Seriš zahrá hru s názvom Pri kase. Je to komédia jedného herca z prostredia supermarketov. Stal sa víťazom Ceny diváka 2017 na 31. ročníku festivalu netradičných divadiel.

Rozlúčka s prázdninami

31. augusta o 20:00, fontána pri kine Mier

Rozlúčka s prázdninami ako sa patrí. Tešme sa na koncerty týchto skupín: S Hudbou Vesmírnou, Heľenine oči a Malalata.

CoolTajneR

Pred domom kultúry

Projekt CoolTajneR pokračuje aj v auguste. Okrem kultúry, športu, zábavy a komunitných podujatí prinesie aj veľa iného. Prakticky každý deň sa bude pred Domom kultúry v Považskej Bystrici pri špeciálnom lodnom kontajneri niečo diať. Pozrite program.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Parádny nápad: Do dedinského kina v našom okrese prúdia davy

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk