Rôzne

Leto bez kúpaliska, plaváreň bez pláže a rekonštrukcie: Otváracie HODINY

Letné prázdniny sú už v plnom prúde, ale tentoraz budú bez kúpaliska v Považskej Bystrici. Takéto s ním majú plány.

Ilustračný obrázok k článku Leto bez kúpaliska, plaváreň bez pláže a rekonštrukcie: Otváracie HODINY
Zdroj: TASR

Ako sme informovali už v máji, letné kúpalisko v Považskej Bystrici počas leta 2020 neotvoria. Oznámil to vtedy primátor mesta Karol Janas (SMER-SD, SNS, SZ). Síce sa potom vynorili dohady, že teoreticky sa to môže zmeniť, ale všetko zostalo po starom. Potvrdil to riaditeľ Mestských športových klubov Ľubomír Kubovič, ktoré ho prevádzkujú.

„Kúpalisko sa túto sezónu určite neotvorí, vyplýva to z rozhodnutia krízového štábu mesta. Využili sme to teda na to, že sme vypísali súťaž na rekonštrukciu veľkého a malého bazéna a tiež nejakého prvku, ktorý by kúpalisko obohatil,“ povedal riaditeľ MŠK.

Bez pláže

Ako ďalej uviedol, práce by chceli stihnúť ešte tento rok, aby na budúcu sezónu bolo kúpalisko pripravené.

Ak sa teda chcete počas leta schladiť, využiť môžete krytú plaváreň, ktorá je teraz otvorená. A hoci sa hovorilo o tom, že by sa využívala spolu s mestskou plážou, bude to samostatne. „Pláž nechceme využívať, keďže sú tam pieskoviská, čím by veľmi trpeli filtre a celá technologická časť plavárne. Využije sa preto len terasa, ktorá je tam pred dverami a časť zatrávneného priestoru,“ vysvetlil Kubovič.

Rekonštrukcia tento rok nebude

Tento rok sa mala podľa schváleného rozpočtu mesta opravovať aj krytá plaváreň, pričom na to bolo vyčlenených 250 000 €, ale nebude sa to realizovať. „Vzhľadom na to, že je kúpalisko zavreté, nechali sme plaváreň otvorenú, čiže sme ani nevypisovali súťaž na jej rekonštrukciu. Očakávame, že sa to bude robiť budúci rok počas leta,“ doplnil riaditeľ MŠK.

Otváracie hodiny plavárne

MŠK na svojej stránke zverejňuje otváracie hodiny plavárne na každý týždeň, tie si treba radšej dopredu pozrieť, aby ste sa zbytočne neprehnali. Napr. počas tohto týždňa bude v sobotu 4. júla kvôli sanite plaváreň zatvorená. Takto bude otvorené pre verejnosť v úvode júla.

  • Streda 1. júla: 10.00 h – 15.00 h, 16.00 – 21.00 h
  • Štvrtok 2. júla: 10.00 h – 15.00 h, 16.00 – 21.00 h
  • Piatok 3. júla: 10.00 h – 15.00 h, 16.00 – 21.00 h
  • Sobota 4. júla: Zatvorené
  • Nedeľa 5. júla: 10.00 h – 15.00 h, 16.00 – 21.00 h

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Kým u nás sme bez kúpaliska, v Trenčíne ho 1. júla 2020 otvorili a vyzeralo to tam takto.

OBRAZOM: Otvorené letné kúpalisko v Trenčíne
12
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie