Rôzne

Letné kúpalisko v Považskej sa zmení: VIZUALIZÁCIA nového toboganu

Považskobystrické letné kúpalisko prejde na rekonštrukciou za 155 000 eur. Pozrite si, čo všetko sa má robiť.

Ilustračný obrázok k článku Letné kúpalisko v Považskej sa zmení: VIZUALIZÁCIA nového toboganu
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informoval primátor Považskej Bystrice Karol Janas (SMER-SD, SNS, SZ), Mestské športové kluby (MŠK) začínajú za normálnych okolností s prípravou kúpaliska už v máji. Tá spočíva v bežných opravách, revízii strojovne a elektročastí, čistení bazénov, sociálnych zariadení aj šatní. Športovisko po minulé roky brány otváralo vždy v júni. Teraz sa tak nestalo.

Povolenie bolo

Hlavný hygienik SR Ján Mikas začiatkom júla uviedol, že „niektoré, najmä menšie kúpaliská a sezónne bazény pri ubytovacích zariadeniach v chladnejších okresoch (medzi nimi aj Považská Bystrica) nepožiadali o prevádzkovanie v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou, respektíve začiatok prevádzky stále zvažujú a odkladajú, a to i napriek vydanému povoleniu na prevádzku.“

„Vzhľadom k epidemiologickej situácii sa členovia krízového štábu mesta rozhodli tento rok kúpalisko neotvoriť,“ povedal Janas. Inde na Slovensku sa však rozhodli inak. Úrad verejného zdravotníctva SR na svojej stránke uvádza, že „povolenie na prevádzku malo na konci 28. týždňa 128 umelých kúpalísk a 468 bazénov.“

Nový tobogan

Podľa primátorových slov nútenú prestávku využívajú pracovne. „Na letnom kúpalisku sme sa rozhodli urobiť razantnejšie opravy. V rozpočte sme na tento účel mali vyčlenených 250 000 eur, nakoniec sa práce vysúťažili za 155 000 eur,“ konštatoval. Predpokladaná hodnota zákazky uvedená na stránke MŠK k súťaži bola 119 778,98 eur bez DPH. Rekonštrukciu by víťaz verejnej súťaže mal ukončiť do štyroch mesiacov.

Okrem nového plášťa oboch bazénov rozšíria na kúpalisku pieskové plážové ihrisko, starý tobogan s narušenou statikou nahradí nový. Stránka Budúcnosť pre Považskú Bystricu k toboganu uviedla, že „hoci prišla len jedna ponuka, drahšia o viac ako 11-tisíc eur oproti predpokladanej sume, komisia sa ju rozhodla prijať,“ k čomu bola pripojená aj vizualizácia nového toboganu od MŠK.

Rozprávkový motív

Súčasťou rekonštrukcie je aj výmena parovodného potrubia, ventilov a celková rekonštrukcia strojovne. „Fólia v bazénoch bola roky po životnosti, to spôsobovalo priesaky po bokoch bazéna. Mali sme tu viacero odborníkov, aby sme vybrali správnu náhradu. Nakoniec sme sa rozhodli pre typ, ktorý je odolný voči UV žiareniu. V detskom bazéne bude súčasťou fólie aj rozprávkový motív,“ skonštatoval Miroslav Bubák z MŠK.

Ako dodal, statik odporučil zbúrať aj starý altánok na kúpalisku. Výstavbu nového, ale aj výmenu parovodu riešili MŠK prostredníctvom vlastných zamestnancov. „Vymenili skorodované potrubie na parovode, ktorý nahrieva vodu v bazénoch, ako aj všetky ventily, kde boli priesaky. Robili aj úplne novú elektroinštaláciu, keďže strojovňa v minulosti zavlhla,“ doplnil Bubák.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Tento prvok má nahradiť starý tobogan.

VIZUALIZÁCIA nového toboganu, ktorý má byť na považskobystrickom kúpalisku
1
Galéria
Zdroj: Budúcnosť pre Považskú Bystricu

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie