Filip Chudý Rôzne

Legendárne považskobystrické motocykle na scéne: PROGRAM obľúbeného podujatia

Motocykle vyrobené v Považskej Bystrici dostanú priestor na špeciálnom podujatí, ktoré im je venované. Čo je tento rok pripravené?

Ilustračný obrázok k článku Legendárne považskobystrické motocykle na scéne: PROGRAM obľúbeného podujatia
Zdroj: Dnes24.sk

Veterán Klub Manín, Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici, PX Centrum, Mesto Považská Bystrica a Slovenská motocyklová federácia spolu pripravili už 9. ročník súťažnej prehliadky motocyklov vyrábaných v Považských strojárňach. Toto podujatie pod názvom Považskobystrický motocykel 2017 sa uskutoční v sobotu 2. septembra od 9:00 na otvorenom priestranstve pred kinom Mier. V prípade nepriaznivého počasia budú niektoré body programu presunuté do interiéru kina.

„Tento ročník je venovaný motocyklu Manet M216 Korado, poslednému, ktorý bol vyvinutý a vyrobený v Považskej Bystrici. Od budúceho ročníka sa budeme venovať na podujatí prototypom,“ povedal Zdenko Metzker z Veterán Klubu Manín.

Program podujatia bude aj tento rok pestrý. Súťažiť sa bude o najkrajší motocykel, ale tentoraz až v 13 kategóriách, pričom porotcami budú konštruktéri z Považských strojární. Druhou súťažnou disciplínou nebude tentoraz jazda zručnosti, ale Manínsky okruh, čo sú preteky pravidelnosti, ktoré budú na uzavretom okruhu v centrálnej mestskej zóne. „Účastníci absolvujú tri kolá, ktoré sa ale nepôjdu na rýchlosť. Dôležitá bude presnosť. Každý jazdec sa bude musieť čo najviac trafiť k času svojho prvého kola,“ ozrejmil Metzker, ktorý ale ešte nechcel okruh špecifikovať, aby niekto na ňom nezačal trénovať.

Bude aj burza náhradných dielov, tvorivé dielne pre deti a tiež predaj tematickej literatúry. Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien absolvujú jazdci na motocykloch a ďalší záujemcovia náučnú spanilú jazdu do areálu bývalých Považských strojární, kde ich bude čakať zaujímavá prehliadka a pútavé motokino. V rovnakom čase bude na hlavnom mieste akcie pre návštevníkov podujatia pripravená prednáška s Marekom Slobodníkom, ktorý na Pioneri prešiel takmer všetky kontinenty. „Budeme veľmi radi, keď sa prekročí hranica 60 účastníkov na motocykloch, čo je číslo z minulého roka,“ doplnil Metzker. Toto podujatie pred rokom navštívilo približne 850 ľudí.

Program Považskobystrického motocykla 2017

  • 8:00 – 9:00 Príchod a registrácia súťažiacich na motocykloch.
  • 9:00 – 11:30 Zahájenie 9. ročníka Považskobystrického motocykla. Štart pretekov presnosti – Manínskeho okruhu. Hodnotenie najkrajších motocyklov odbornou komisiou. Zaujímavé rozhovory. Burza náhradných dielov.
  • 11:30 – 12:00 Predbežné ukončenie Manínskeho okruhu. Spracovanie výsledkov pretekov a súťaže o najkrajší motocykel.
  • 12:00 – 12:30 Vyhlásenie výsledkov a vyhodnotenie. Odovzdanie cien víťazom jednotlivých súťažných disciplín.
  • 12:30 – 16:00 Náučná spanilá jazda v areáli bývalých Považských strojární. Pre verejnosť: prednáška Afrika na pionieri v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Podhradské more otvorilo svoje brány: Letná zábava ľudí na VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie