Filip Chudý Rôzne

Lánovčania na trhoch ukázali veľké srdce: Tento príbeh vám vtisne slzy do očí, FOTO

Známe považskobystrické sídlisko Lány aj tento rok usporiadalo svoje vianočné trhy, na ktorých sa nielen hodovalo a zabávalo. Ako sa pomohlo?

Ilustračný obrázok k článku Lánovčania na trhoch ukázali veľké srdce: Tento príbeh vám vtisne slzy do očí, FOTO
8
Galéria

Na Lánoch v piatok popoludní prebehol už šiesty ročník tamojších vianočných trhov. Na tých okrem dobrej nálady nechýbali tradičné veci, ktoré k takýmto akciám neodmysliteľne patria. V 23 stánkoch boli medovníky, medovina, punč, kapustnica či vianočné ozdoby. Tento rok si mohli návštevníci pochutiť aj na krúpnej babe, jaterniciach, sladkých i slaných palacinkách, bazovom či jahodovom víne a pod.

Vianočné trhy na Lánoch prilákali množstvo návštevníkov, medzi inými aj známe postavy považskobystrického prevažne politického a kultúrneho života. O zábavu sa postarali v pripravenom kultúrnom programe deti z MŠ Lánska, Chasa veselá s koledami a tiež harmonikári z hudobného odboru miestnej ZUŠ. „Z pohľadu výboru boli vianočné trhy veľmi úspešné. Veď na ne zavítalo množstvo návštevníkov a mali navyše pekný charitatívny podtext,“ povedala predsedníčka VMČ Lány Jana Veličová.

Príbeh, ktorý vtláča slzy do očí

Výťažok z charitatívnej akcie, počas ktorej sa predávali lánovníčky, čo sú medovníčky mestskej časti Lány, bol venovaný trom dievčatám z Lánov, ktoré pred týždňom prišli o svoju matku. „Charitatívna akcia dopadla dobre. Ľudia prispievali do krabičky koľko si mohli dovoliť. Prispeli aj primátor Karol Janas, riaditeľ nemocnice Igor Steiner a ďalší hostia trhov, a to nielen finančne. No hlavne prispievali obyvatelia Lánov,“ prezradila Jana Veličová.

„Celý výťažok v zalepenej krabičke odovzdal primátor mesta s členmi výboru babičke, ktorá prišla aj s vnučkou. Presnú sumu neviem. Ale babička mi ešte v piatok večer poslala správu, že nám veľmi pekne ďakuje,“ doplnila predsedníčka VMČ Lány.

Neporiadok po tohtoročných Vianočných trhoch na Lánoch by ostať nemal, pretože po akcii bolo naplánované záverečné upratovanie, o ktoré sa postarala okrem iného spoločnosť zaoberajúca sa odpadom v Považskej Bystrici.

Vianočné trhy na Lánoch: Atmosféra na podujatí
8
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrické deti v tvorivom ošiali: Aha, aké krásne medovníky! FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie