Filip Chudý Kultúra

Lákadlá pre Považskú Bystricu a okolie: Tipy na relax počas horúceho týždňa

Začal sa nový pracovný týždeň, ktorý ponúka viaceré možnosti zábavy. Čo sa v najbližších siedmich dňoch bude diať v našom meste a okolí?

Ilustračný obrázok k článku Lákadlá pre Považskú Bystricu a okolie: Tipy na relax počas horúceho týždňa
Foto: Rastislav Búgel

100. výročie československej meny

10. júna o 16:30, mestský úrad

V priestoroch mestského úradu bude prebiehať zaujímavá výstava – 100. výročie československej meny. Výstavu organizuje Združenie lokálpatriotov Považskej Bystrice. Prezentácia výstavy sa bude konať v pondelok o 16:30 v zasadačke mestského úradu, výstava následne v predsálí zasadačky potrvá do 21. júna.

Seminár: Technológie v rukách dieťaťa

10. júna o 17:00, KC Cooltajner

Ako je to u vás? Máte tablet, či telefón pod kontrolou, podarilo sa vám jasne nastaviť pravidlá a dodržiavať ich? Premýšľate, ako budú vaše deti tráviť čas počas prázdnin? Prednáška s liečebnou pedagogičkou Luciou Bednárovou.

Sen noci svätojánskej

10. júna o 17:00, ZUŠ IWK

Na Základnej umeleckej škole Imra Weinera Kráľa (ateliér Milana Sládka) prebehne divadelné predstavenie Sen noci svätojánskej.

Šťastný Lazzaro

10. júna o 19:00, kino Mier

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a úprimný, až sa niektorým ľuďom zdá hlúpy. Zatiaľ čo ostatní prežívajú tvrdý stret s novou realitou, Lazzaro zostáva aj uprostred moderného sveta až dojemne dobrý a prirodzený a pôsobí ako čriepok stratenej minulosti. Talianska dráma.

Moje srdce bije pre Papradno

11. júna o 14:30, Kultúry doma Papradno

Pri príležitosti súťaže dedina roka, kde je Papradno zaradené, je pripravený v tejto obci kultúrny program.

Medzinárodný deň pletenia na verejnosti

11. júna o 16:00, KC Cooltajner

Medzinárodný deň pletenia vznikol už v roku 2005. Tento rok sa do pletenia zapoja aj v Považskej Bystrici.

Epidémia Country na Považí

11. júna o 17:30, Havana music club

Ide o country kurzy. Ak vás teda láka tento druh tanca, prihláste sa a choďte si zatancovať.

Stretnutie mamičiek

12. júna o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Najmilší koncert

12. júna o 16:30, kino Mier

Súkromná základná umelecká škola Stella pripravila podujatie, na ktorom odovzdajú vysvedčenia. Účinkovať budú najmenší žiaci tanečného a hudobného odboru.

Vítanie slnka s Ivetou | Ranná joga v Cooltajneri

13. júna o 6:30, KC Cooltajner

Ranné cvičenia jogy s Ivou Sudorovou sa uskutočnia ešte pred začiatkom pracovných povinností, aby ste do pracovného dňa vstúpili nabudení dobrou náladou a pozitívnou silou.

Autorské čítanie poézie

13. júna o 17:00, MG ART Galéria

Toto literárne posedenie a autorské čítanie poézie sa uskutoční vo štvrtok s autormi v zložení Erik Ondrejička a Ján Tazberík.

Eneregy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

13. júna o 18:00, KC Cooltajner

Hodiny intenzívneho tanečno – kondičného cvičenia, ktoré vytvorila a vyučuje Marta Majerčík, sú výborným workoutom v rytme rôznych tancov.

Plačivô

13. júna o 18:00, kino Mier

Ide o premiéru predstavenia Divadelného štúdia KBB z Považskej Bystrice. Predstavenie na motívy starej slovenskej povesti o Roháčskych plesách režírovala Oľga Banincová, hrajú: Lucia Kavecká, Oľga Banincová a Juraj Budzovský. Divadelné predstavenie bude ľuďom v kine prístupné za dobrovoľné vstupné, ktoré bude slúžiť na činnosť divadelného súboru.

Dni mesta

13. – 15. júna, pred mestským úradom

Považská Bystrica v tomto roku oslávi 73. výročie udelenia štatútu mesta. Pri tejto príležitosti budú nachystané veľké trojdňové oslavy. Začnú vo štvrtok predstavením Plačivô. No a potom už bude pripravený bude bohatý kultúrny program počas piatka a soboty. Okrem iného u nás vystúpia aj Kristína a Adam Ďurica.

Sen noci svätojánskej

14. júna o 17:00, ZUŠ IWK

Na Základnej umeleckej škole Imra Weinera Kráľa (ateliér Milana Sládka) bude tiež záverečné predstavenie žiakov tanečného odboru.

Zlet motorových rogál

14. – 16. júna, letisko Plevník – Drienové

Ide o prvé kolo majstrovstiev Slovenska v lietaní na motorových rogalách. Hlanvný program bude v sobotu. Vstup zdarma.

Voodstock 2019

15. – 16. júna o 12:00, za Krekáčovým lazom

Voodstock je kultúrny festival, na ktorom budú koncerty slovenských hudobných zoskupení a tiež jedného britského, pričom nebude chýbať ani sprievodný program.

Galavečer bojových športov v Považskej Bystrici

15. júna o 17:00, športová hala

Príďte si vychutnať zápasy v K1, boxe a thaiboxe a podporte miestnych borcov. Vrcholom večera bude zápas o majstra Slovenska WKN v štýle K1.

Juniáles – Zábava pod hviezdami

15. júna o 20:00, areál ZŠ Považská Teplá

ZRŠ Považská Teplá srdečne všetkých pozýva na Juniáles – Zábavu pod hviezdami. Do tanca bude hrať skupina Prúdnica a vystúpi aj Teplanský Poniklec.

Muži v čiernom: Globálna hrozba

16. júna o 19:00, kino Mier

Muži v čiernom od nepamäti chránia našu Zem pred vesmírnou háveďou. V novom dobrodružstve však stoja proti hrozbe, s akou sa ešte nestretli: zradcovi v ich vlastných radoch. Akčná komédia.

Výstava prác

ZUŠ IWK

Na Základnej umeleckej škole Imra Weinera Kráľa prebieha výstava výtvarných prác absolventov a starších žiakov školy. Výstava potrvá do 21. júna.

Vlad Vakov – Vnútorné príbehy

MG ART Galéria

Výstava Vlada Vakova s názvom Vnútorné príbehy potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 28. júna a je spojená s predajom diel. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Oživovanie hradov

Vlastivedné múzeum

Aktuálny trend záchrany hradných zrúcanín na Slovensku je hlavnou témou výstavy Oživovanie hradov v našom múzeu. Zaujmú na nej rôzne pracovné nástroje od čias praveku, nádoby, mince, fragmenty stredovekého staviteľstva, vystavené budú aj ľudské lebky. Pre organizované skupiny je pripravený lektorský výklad a náučná prezentácia o obnove hradných zrúcanín. Výstava potrvá do 30. júna.

Výstava umeleckej fotografie

Kino Mier

Výber fotografií z 43. ročníka výstavy umeleckej fotografie členov zväzu slovenských fotografov. Výstava potrvá do 30. júna a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00.

Dobšinského rozprávkovo 2019

Považské osvetové stredisko

Výstava výtvarných prác zo súťaže Dobšinského rozprávkovo potrvá v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici do 30. júna.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Niečo pre tých, ktorí radi trávia voľný čas v kuchyni.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie