Zdroj: Dnes24.sk

Kuriozita spôsobila v Považskej smiech: Edo mal dvojnásobnú radosť, VIDEO a FOTO

Hrali síce doma, ale oficiálne boli hosťami. Extraligová dohrávka však priniesla aj iné zaujímavosti. Aký je stav pred play-off?

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Kuriozita spôsobila v Považskej smiech: Edo mal dvojnásobnú radosť, VIDEO a FOTO

Hrali síce doma, ale oficiálne boli hosťami. Extraligová dohrávka však priniesla aj iné zaujímavosti. Aký je stav pred play-off?

Zdroj: Dnes24.sk

O dva týždne neskôr, ale predsa, sa dohrala nadstavbová časť hádzanárskej extraligy súbojom MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica. Nie však v kúpeľnom meste, ale na Považí, hoci v oficiálnom zápise boli domácim mužstvom Piešťany. Ako je známe, v pôvodnom termíne sa nedohralo kvôli výpadku elektrického prúdu. Stretnutie sa muselo hrať úplne od začiatku, paradoxne však prvý polčas dopadol úplne rovnako, ako skončil nedohraný duel, čiže 12:14. Považskobystričania nakoniec vyhrali 33:22, čím sa víťazne naladili na play-off, ktoré pre nich začína domácim zápasom proti Šali v piatok 26. apríla.

„Pre nás to bola generálka na play-off. Chceli sme si niektoré veci oživiť, ale bola na nás vidieť menšia pauza a tiež to, že niektorí hráči nemohli z rôznych príčin trénovať. Preto výkon nebol optimálny. Súper nám to sťažil dlhými útokmi, čo nám nesedí, my sme navyše pozahadzovali veľa šancí, preto bolo skóre dlhú dobu vyrovnané, čo nás neteší. Ale posledných 15 minút bolo lepších,“ zhodnotil stretnutie tréner MŠK Václav Straka.

Tomu sa nepáčilo, že sme sa v niektorých fázach prispôsobili hre súpera, robili veľa technických chýb a boli ľahkovážni. Víťazstvo však bolo dôležité aj preto, aby sa mužstvo víťazne naladilo na play-off. „Hráči dobre vedia, že minulý rok sme play-off dobre nezačali. Teraz to bude opäť ťažké, keďže Šaľa je vyrovnaný súper. A hoci sme podľa mňa hrali krajšiu a lepšiu hádzaná, teraz sa to zmazáva a bude záležať len od aktuálnej formy,“ doplnil. Či mu budú Martin Kozák a Ivan Bystrický k dispozícii na play-off, to sa ešte iba ukáže. S výnimkou Michala Dobroňa by mali byť ostatní v poriadku.

Keďže menovaní hráči nemohli proti Piešťanom hrať, uvoľnilo sa miesto mladším, pričom 19-ročný Eduard Valášek zažil extraligový debut, ktorý okorenil gólom. V minulej sezóne hral za áčko len v Slovenskom pohári, v tejto ho zas na dlhú dobu vyradilo zranenie. „Prvý zápas a gól mi chutia ligovo. Už som síce hral pohárové zápasy, ale potom prišlo zranenie ramena, ktoré som si dával dokopy. Ale dva mesiace už idem naplno, pričom verím, že to bude postupne ešte lepšie,“ povedal Valášek, podľa ktorého je nálada v tíme pred play-off dobrá, pričom morálku má zvýšiť tímová akcia.

Tréner Piešťan Martin Nedorost uviedol, že tento zápas hrali preto, že ho hrať museli. „Pre nás ani súpera výsledok nič neriešil. Nám chýbalo šesť hráčov, ale bojovali sme. Výsledok polčasu bol paradoxne úplne rovnaký ako v nedohranom zápase. Nebola to však dohoda, išlo čisto o náhodu, na ktorej sme sa všetci zasmiali. Po zmene strán nás však Považská Bystrica pretlačila cez protiútoky, čo je jej silná zbraň,“ doplnil s tým, že ambíciou nováčika bude vo zvyšku sezóny vyhrať Ligový pohár, čiže obsadiť piate miesto.

MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica 22:33 (12:14)

MHK: Meluš, Kapša – Minarovský 2, Bočkay 1, Rakús 10/4, Szapu 2, Majerník 5, Kotula 1, Stano, Jaššo 1
MŠK: Biel, Kovačin – Pupík 4, Macháč 12, Ivanicja 3, Maliar 1, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský 1, Briatka 2/1, Zábavčík, Vallo 5/1, Hároník, Valášek 1, Gardian 2, Lovíšek
Rozhodovali: Oťapka- Zubo, vylúčení: 2 – 1, 7 m hody: 5/4 – 2/2, 150 divákov

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

FOTO: Považská sa na play-off naladila víťazne, v dohrávke prevýšila Piešťany
12
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín