Filip Chudý Rôzne

Kúpalisko v Považskej Bystrici uzavreté: Zistili sme deň otvorenia plavárne

Považskobystrické miesta určené na kúpanie sa vystriedajú. Sezónu na kúpalisku skončili, na plavárni zas chystajú. Aké bolo leto na kupku?

Ilustračný obrázok k článku Kúpalisko v Považskej Bystrici uzavreté: Zistili sme deň otvorenia plavárne
Zdroj: TASR

Tohtoročná sezóna na považskobystrickom letnom kúpalisku sa skončila. Potvrdil nám to Ľubomír Kubovič, riaditeľ Mestských športových klubov (MŠK) Považská Bystrica, ktoré spravujú športoviská v našom meste.

„Prevádzka letného kúpaliska sa ukončila v pondelok 2. septembra. Začal sa totiž školský rok a ani počasie už nie je také priaznivé na kúpanie,“ vysvetlil dôvody riaditeľ MŠK.

Ten ďalej uviedol, že zároveň sa pracovníci MŠK presunuli na krytú plaváreň, kde vykonajú nevyhnuté opravy a údržbu, aby sa mohla otvoriť krytá plaváreň v Považskej Bystrici.

„Ak sa nič mimoriadne nestane, krytú plaváreň otvoríme v sobotu 14. septembra. A potom od nasledujúceho týždňa pôjde plaváreň vo svojom zabehnutom režime,“ povedal Kubovič.

Ten tiež zhodnotil túto sezónu na našom kúpalisku: „Otvárali sme 8. júna, pričom tento celý mesiac bol vynikajúci z hľadiska návštevnosti aj počasia. Potom prišiel júl, ktorý bol priemerný a august bol vysoko podpriemerný. Veď počas neho každú chvíľu pršalo. Celkovo to bola teda taká priemerná sezóna.“

Čo sa týka návštevnosti, podľa Kuboviča sa zopakoval sa taký priemer z minulých rokov, čiže ho navštívilo približne 20 000 ľudí. „Po výbornom júni sme možno aj dúfali, že by to mohlo byť viac, ale ďalšie mesiace už také pekné neboli. Počasiu nerozkážeme, preto to bola nakoniec priemerná sezóna,“ doplnil.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to na ňom vyzeralo tri mesiace dozadu krátko pred otvorením.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie