Kultúra

Kultúrne leto v Považskej má DÁTUM štartu: Takto by malo vyzerať

Napriek zrušeniu podujatí Považskobystričania v lete bez kultúry nezostanú. Takýto je zámer na prázdninové obdobie.

Ilustračný obrázok k článku Kultúrne leto v Považskej má DÁTUM štartu: Takto by malo vyzerať
Zdroj: Dnes24.sk

Napriek tomu, že krízový štáb mesta Považská Bystrica zrušil v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 väčšinu veľkých kultúrnych podujatí, Považskobystričania v lete bez kultúry nezostanú. Informovala o tom Zuzana Haladejová z oddelenia komunikácie, kultúry a medzinárodnej spolupráce považskobystrickej radnice.

Chceli zachovať koncept

Aj napriek tomu, že podujatia tento rok ovplyvnila mimoriadna situácia, cieľom podľa Haladejovej je v rámci možností zachovať koncept, ktorý mali počas kultúrneho leta po minulé roky.

„Chceme potešiť všetky vekové kategórie, snažili sme sa pripraviť rôznorodé podujatia tak, aby si každý prišiel na svoje,“ uviedla Haladejová s tým, že kultúrne leto v meste odštartuje 3. júla.

Vypustili veľkých hedlajnerov

Podujatia sa podľa nej budú konať vždy v piatok a sobotu počas celých letných prázdnin väčšinou v centrálnej mestskej zóne pri fontáne pri kine Mier.

„Museli sme prihliadať aj na pokyny Ústredného krízového štábu SR a hlavného hygienika, preto sme tento rok vypustili z programu veľkých hedlajnerov, na ktorých bol predpoklad masovej účasti. Riadili sme sa vo veľkej miere práve skúsenosťami z minulých rokov,“ doplnila Haladejová. Väčší priestor by mali dostať domáci interpreti.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie