Filip Chudý Rôzne Iné športy

Krásy okolia Považskej pritiahli tisíce ľudí: FOTO z Jilemnického jarnej 25-ky

Príležitosť prísť na iné myšlienky a psychicky si oddýchnuť od každodenného zhonu uprostred očarujúcej prírody si nenechali ujsť tisíce ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Krásy okolia Považskej pritiahli tisíce ľudí: FOTO z Jilemnického jarnej 25-ky
24
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Jilemnického jarná 25-ka potvrdila status jedného z najobľúbenejších turistických podujatí na Slovensku. Na jej 43. ročník, ktorý sa konal v prvú aprílovú nedeľu, opäť zavítali tisíce ľudí. „Pripravili sme tri pešie trasy v dĺžke 10, 15 a 25 km, a cyklotrasu v dĺžke 52 km. Postupne si ľudia zvykli, že tento región je na turistiku predurčený vďaka kráse okolitej prírody, čo z Jilemnického jarnej 25-ky urobilo jedno z najväčších turistických podujatí v rámci Slovenskej republiky,“ povedal predseda Klubu slovenských turistov Manín Považská Teplá Pavol Uriča.

Turistický pochod už počas svojej dlhoročnej histórie absolvovalo viac ako 77 500 ľudí. Tento ročník sa zaradil medzi tie najúspešnejšie, keďže na ňom bolo až 4 257 účastníkov. Nepadol síce účastnícky rekord z minulého roka (4 537), pričom viac ľudí bolo aj v roku 2014 (4 483), ale aj tak je to obdivuhodné číslo, ktoré sa zapíše do bohatej histórie podujatia.

Na štarte pri Základnej škole s materskou školou v Považskej Teplej sa stretli nielen turisti a cyklisti, ale aj celé rodiny s deťmi, domácimi miláčikmi či mamičky s kočíkmi. Ani tentokrát medzi nimi nechýbali účastníci zo zahraničia, predovšetkým z Českej republiky. Veď každý správny turista vie, že v apríli by určite nemal vynechať tento tradičný turistický pochod, ktorého história sa píše už od roku 1977 ako spomienka na spisovateľa, učiteľa a národného umelca Petra Jilemnického. Informovala o tom Lenka Kukučková, ktorá je poverená riadením oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

Medzi tohtoročnými účastníkmi nechýbal ani Marek Briestenský, ktorý je poverený riadením Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja. „TSK pravidelne podporuje toto tradičné podujatie, na ktorom sa ako Považskobystričan veľmi rád zúčastňujem. Vybrali sme si 15-kilometrovú trasu a najviac sme sa tešili na krásy okolia Považskej Teplej, Kostoleckú úžinu či Manínsku tiesňavu,“ povedal Briestenský.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Jilemnického jarná 25-ka 2019: Zábery priamo z trate
24
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie