Filip Chudý Rôzne

Kotlebovci sa chystajú do Beluše: Spontánna reakcia odporcov extrému

V týchto dňoch sa konajú rôzne politické stretnutia. Jedno také budú mať v našom regióne aj kotlebovci. Chystá sa však aj protest.

Ilustračný obrázok k článku Kotlebovci sa chystajú do Beluše: Spontánna reakcia odporcov extrému
Zdroj: Dnes24.sk

Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko bude mať ďalšie zhromaždenie v našom regióne. Ako je známe, v Považskej Bystrici ho mali 21. októbra 2019 priamo v centre mesta pri kine Mier. Ako sa uvádza na stránke ĽSNS, tentoraz Marian Kotleba pozýva na predvolebné stretnutie s ich predstaviteľmi do Kultúrneho domu v Beluši, kde sa stretnú vo štvrtok 23. januára o 18.00 h.

Obec Beluša na svojej stránke oznámila, že je povinná postupovať v súlade s Ústavou SR ako aj všeobecne záväznými právnymi predpismi, medzi ktoré patrí aj zákon o zhromažďovacom práve. „V prípade, ak je obci v súlade so zákonom riadne a včas oznámené verejné zhromaždenie, nie je obec oprávnená ho svojvoľne zakázať, a to bez ohľadu na to, kto ho zvoláva,“ píše sa na stránke obce s tým, že v žiadnom v prípade nevyjadrujú svoje sympatie k akejkoľvek politickej strane alebo hnutiu.

Obec zároveň na svojom webe pozýva na protestné zhromaždenie s názvom „Beluša bez nenávisti“, „ktoré je občianskou reakciou na zraz extrémistickej strany v našej obci. Poďte s nami vyjadriť nesúhlas s nenávisťou, netolerantnosťou a podnecovaním k násiliu, ktoré sa šíria v našej spoločnosti,“ vyzývajú na protest, ktorý sa bude konať v obci Beluša pred obecným úradom vo štvrtok dňa 23. januára o 17.30 h.

K zhromaždeniu Beluša bez nenávisti sa na jej facebookovej udalosti prihlásilo už vyše 700 ľudí. „My, Belušania a obyvatelia okolitých miest a obcí, nesúhlasíme s tým, aby v našom meste a okrese pochodovali členovia strany, ktorá sa otvorene a opakovane prihlasuje k extrémistickým a rasistickým názorom,“ píše sa na udalosti k podujatiu.

Ďalej sa tam uvádza, že ide o občiansku reakciu na zraz politickej strany ĽSNS v Beluši. „Chceme sa dôrazne postaviť za otvorený spoločenský život bez nenávisti. Chceme dôrazne protestovať proti účelovému šíreniu dezinformácií, strachu a poloprávd. Protest bude občiansky, slušný a nekonfliktný. Zvoľme si slušnosť a nesúhlas s extrémizmom prostredníctvom bannerov a transparentov. Protest nebude slúžiť na propagáciu akejkoľvek strany, avšak podporovatelia antifašistických strán sú vítaní. Zúčastniť sa môžu ako každý iný občan,“ uviedli.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo v Považskej Bystrici, keď tu boli kotlebovci.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie