Filip Chudý Rôzne

Kotlebovci budú v centre Považskej: Hneď vedľa nich spomienka na obete nacizmu

V Považskej Bystrici sa bude konať zhromaždenie kotlebovcov a tiež pietna pietne stretnutie na pamiatku všetkých obetí nacistického režimu.

Ilustračný obrázok k článku Kotlebovci budú v centre Považskej: Hneď vedľa nich spomienka na obete nacizmu
Zdroj: TASR

Mesto Považská Bystrica informovalo, že dňa 2. septembra mu bolo doručené politickou stranou Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) oznámenie o zvolaní verejného zhromaždenia s tým, že bolo nazvané ako vzdelávacie zhromaždenie s cieľom vzdelávať slovenskú verejnosť a odhaliť jej skutočnú pravdu o politickom dianí na Slovensku.

Na stránke ĽSNS je uvedené, že Marian Kotleba pozýva na predvolebné stretnutie s ich predstaviteľmi, pričom v Považskej Bystrici bude v pondelok 21. októbra o 16.00 h pred kinom Mier.

Podobné zhromaždenie mali vo štvrtok 17. októbra v Trenčíne. Mesto Trenčín ho pritom zakázalo, ale krajský súd mestské rozhodnutie zrušil, viac v odkaze vyššie. „Nakoľko platná právna úprava je v tomto smere jednoznačná, usporiadanie zhromaždenia nebolo možné zakázať,“ doplnila považskobystrická radnica.

„Mesto neposkytlo ani neposkytne pri organizovaní podujatia zvolávateľovi nijakú pomoc ani súčinnosť, naopak, v súvislosti s týmto zhromaždením sme požiadali o pomoc štátnu políciu a zároveň budú posilnené aj hliadky mestskej polície, nakoľko sa obávame narušenia verejného poriadku,“ doplnila radnica s tým, že ak sa poruší zákon, okamžite zhromaždenie rozpustia.

V súvislosti s týmto zhromaždením sa v pondelok 21. októbra o 16.00 h hneď vedľa v okolí hudobného pavilónu pri fontáne za kinom Mier uskutoční aj pietne stretnutie na pamiatku všetkých obetí nacistického režimu, ako aj iných totalitných režimov a násilia. Podujatie má názov Deportácie z Považskej: Verejné čítanie mien obetí fašizmu a sú pod ním podpísaní Tomáš Bořuta, Peter Truchlý, Juraj Gašpárek, Daniela Barbosová, Marián Majerčík a Marta Majerčík.

„Počas tohto podujatia budeme verejne čítať mená obetí nacistických transportov z Považskej Bystrice, ktoré sa do svojho rodiska už nikdy nevrátili,“ píše sa na facebookovej udalosti k podujatiu s tým, že považujú za svoju ani nie tak občiansku, ako obyčajnú ľudskú povinnosť vyjadriť nesúhlas s konaním takéhoto verejného zhromaždenia v Považskej Bystrici.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto podobne to môže v Považskej Bystrici vyzerať.

Najvyšší súd rozhoduje o rozpustení ĽSNS
20
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie