Aktualizované Filip Chudý Rôzne

Koronavírus v okrese Považská Bystrica: Stopercentný nárast za deň!

Na Slovensku sa výrazne zvýšilo testovanie, čoho výsledkom je aj to, že aj v našom meste sa odhalilo toľko prípadov, čo predtým dokopy.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus v okrese Považská Bystrica: Stopercentný nárast za deň!
Zdroj: TASR

Na Slovensku pribudlo počas štvrtka (26. 3.) 43 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 stúpol na 269. V piatok o tom na tlačovom brífingu informovali premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí (obaja OĽaNO).

Tri za deň

Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej stránke informovalo, že medzi novými prípadmi sú aj tri z okresu Považská Bystrica. Ide o jedného muža a dve ženy.

Mesto Považská Bystrica na svojej stránke informovalo, že podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva sú prípady v epidemiologickej súvislosti s prvým prípadom. „Všetci sú v domácej karanténe. U dvoch osôb bola pozitívna cestovateľská anamnéza,“ doplnili.

Už šesť

V našom okrese je tak už šesť prípadov. Prvý bol oznámený 20. marca a druhý 25. marca. Išlo o dvoch Považskobystri­čanov. Prvá žena bola ohlásená 26. marca a teraz teda hneď tri ďalšie prípady v jeden deň.

Matovič doplnil, že v jednom prípade spomedzi všetkých ide o pozitívne testovaného muža šoféra, ktorý rozvážal potraviny. Z ďalších 42 pozitívne testovaných sú dve osoby podľa slov premiéra „v rizikovej škále“. Počas štvrtka otestovali 912 ľudí.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie