Filip Chudý Hádzaná

Koronavírus v hádzanárskej extralige: Zápas Košice – Považská Bystrica odložili

Hádzanársky zápas Košice Crows - MŠK Považská Bystrica bol odložený. Dôvodom sú problémy v tíme úradujúceho majstra.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus v hádzanárskej extralige: Zápas Košice – Považská Bystrica odložili
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Piatkový duel 5. kola Slovnaft handball extraligy Košice Crows – MŠK Považská Bystrica sa v pôvodnom termíne neuskutoční. Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej ho odložila na základe karanténnych opatrení v súvislosti s koronavírusom.

Odklady

Okrem extraligového stretnutia sa počas víkendu nebudú hrať z rovnakých dôvodov ani ďalšie tri duely, v ktorých sa mali v sobotu od 18.00 hod. v rámci osemfinále Slovenského pohára mužov predstaviť hádzanári TJ Sokol Cífer proti Tatranu Prešov, ako aj od 15.00 a 17.00 h v dorasteneckej lige hráči HK Slavoj Trebišov proti rovesníkom z prešovského Tatrana.

„Kluby majú do 14 dní oznámiť SZH dohodu o termíne dohrávky,“ uvádza sa na webe SZH.

Koronavírus v Prešove

Dôvodom je to, že hráč Tatrana Prešov mal pozitívny výsledok testu, pričom práve proti nemu hrali pred týždňom Košice Crows. „V A-mužstve bol v prípade jedného hráča zistený pozitívny nález na ochorenie COVID-19. Po dnešnom výsledku sme okamžite pristúpili k ďalším krokom, aby sa predišlo ďalšiemu prípadnému šíreniu vírusu,“ uviedol k vzniknutej situácii generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický na stránke klubu s tým, že ich hráč nemá akútne príznaky ochorenia.

Považskobystričania sa správu o odložení zápasu dozvedeli až počas cesty na východ, pričom už boli v tejto časti Slovenska, keď sa museli otočiť a cestovať naspäť. Najbližšie by mali hrať doma proti Topoľčanom, lenže aj proti nim hral Prešov počas tohto týždňa…

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie