Filip Chudý Rôzne Video

Koronavírus: Je nemocnica v Považskej pripravená a budú rušiť operácie?

Situáciu v spojitosti s koronavírusom monitorujú aj v považskobystrickej nemocnici. Ako na tom je?

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

V súvislosti s koronavírusom je v pohotovosti aj Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici. „Naše zdravotnícke zariadenie spĺňa všetky kritériá, ktoré vyhlásil hlavný hygienik SR a krízový štáb SR. Sme pripravení na to, že v prípade podozrenia, že sa nachádza v našom regióne nejaký človek s koronavírusom, budeme dodržiavať všetky epidemiologické a hygienické opatrenia, aby nedochádzalo k šíreniu tohto vírusu ďalej či už voči ostatným pacientom, alebo aj voči zamestnancom nemocnice,“ povedal jej riaditeľ Igor Steiner.

Taktiež skonštatoval, že zatiaľ neevidovali v našom kraji žiadneho človeka s pozitívnymi testami na vírus COVID-19. „Verím, že to tak udržíme. V prípade, že sa objaví, máme dostatok ochranných prostriedkov čo sa týka prvého kontaktu, teda či už je to ambulancia primárneho kontaktu pre dospelých, pre deti, interná príjmová ambulancia, traumatologická ambulancia a podobne,“ konštatoval.

Ďalšie lôžka

Fakultná nemocnica v Trenčíne podľa jeho slov reprofilizovala určitú časť nemocnice. „Rozšírili infekčné oddelenie, aby mohol prijímať potencionálnych pacientov. V prípade, že nebudú pozitívni, budú odosielaní do spádových nemocníc ako bežní pacienti, ktorí majú nejaké chrípkové ochorenie a tie budú liečené štandardným spôsobom,“ ozrejmil riaditeľ NsP.

Lenka Kukučková, ktorá je poverená riadením oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja, informovala, že témou krízového štábu na TSK bola aj prípadná reprofilizácia lôžkového fondu nemocníc v prípade zvýšenej potreby. „Na tento účel je možné v rámci kraja využiť približne 130 lôžok,“ oznámila.

Operácie zatiaľ nerušia

Čo sa týka plánovaných operačných výkonov v nemocniciach v pôsobnosti kraja, čo je aj prípad NsP Považská Bystrica. „Tie župa neplánuje rušiť, ak samotní riaditelia nerozhodnú inak,“ doplnila Kukučková.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Čo zaznelo po krízovom štábe TSK v stredu, si pozrite na videu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie