Filip Chudý Rôzne Video

Koronavírus: Aktuálne výsledky testov v regióne Považskej a kto musí do karantény?

Testovanie na koronavírus prebieha aj na území považskobystrického regiónu. Zisťovali sme, aké sú aktuálne čísla.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Považskej Bystrici k 24. marcu 2020 evidoval 38 odberov na podozrenie na ochorenie COVID-19 vo svojej pôsobnosti, čiže na území okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

Zatiaľ šesť

„Potvrdených máme šesť pozitívnych výsledkov. Jeden prípad je z Novej Dubnice a Považskej Bystrice, po dva prípady sú z Ilavy a Dubnice nad Váhom,“ ozrejmila Renata Beníková, regionálna hygienička miestneho RÚVZ.

Ako ďalej uviedla, v utorok čakali ešte na štyri výsledky, ktoré nemali vyhodnotené.

Do karantény

V pondelok 23. marca oznámila, že z okresu Považská Bystrica bolo dovtedy testovaných 11 ľudí, pričom jeden z nich mal pozitívny výsledok. „Čo sa týka zabezpečovania kontaktov, do karantény idú všetky úzke kontakty s potvrdeným prípadom. Za úzke kontakty sa považujú osoby žijúce v jednej domácnosti, osoby, ktoré prišli do priameho kontaktu, boli s ním viac ako 15 minút v uzatvorenej miestnosti a v blízkosti menej ako dva metre, nemali žiadne ochranné prostriedky,“ vysvetlila regionálna hygienička.

Potom sú osoby označované ako bežný kontakt, teda také, ktoré sa s infikovaným stretli v rúšku, mali prípadne rukavice, neboli v jeho bezprostrednej blízkosti. „Rozdiel v nich je v tom, že úzke kontakty sa všetky dávajú do karantény, bežné len sledujú svoj zdravotný stav,“ podotkla Beníková.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie