Šport Iné športy

Korona ho nepochovala: Sen Považskobystričanov o titule žije

Káder plný majstrov sveta, nový povrch, vysoké očakávania. Stopol ich však koronavírus. Našťastie ich ale nezrušil, hokejbalová sezóna sa dohrá.

Ilustračný obrázok k článku Korona ho nepochovala: Sen Považskobystričanov o titule žije
Zdroj: Dnes24.sk

Sezónu v Slovenskej hokejbalovej extralige (SHbE) mužov obnovia 13. júna. V súťaži však bude pokračovať iba osem klubov, zvyšné tri odmietli dokončiť sezónu pre problémy spôsobené pandémiou koronavírusu. Vedenie súťaže dalo klubom pred rozhodnutím o povolení vrcholových súťaží podmienku, že dohrať sezónu musí nadpolovičná väčšina klubov.

Play-off koncom júna

Ligu prerušili v marci štyri kolá pred koncom základnej časti. Prvú časť sezóny dokončia počas dvoch nadchádzajúcich víkendov po reštarte, na programe sú tri kolá. V extralige mužov odmietli pokračovať iba Pruské, Kežmarok a Jokerit Petržalka. V SHbE U19 sa proti reštartu vyslovili iba Košičania. Dohrá sa aj sezóna v mládežníckych kategóriách U16, U14, U12 a U10.

V mužskej extralige sa nadchádzajúce zápasy Pruského, Jokeritu a Kežmarku skontumujú, po 22. kolách bude nasledovať play off. Vyraďovačka sa začne 27. júna, odohrá sa podľa pôvodného plánu na tri víťazné duely.

Chceli dohrať

HBK PROTEF Považská Bystrica patril medzi kluby, ktoré sa nahlas vyjadrovali, že sezónu chcú dohrať. Podľa predsezónnych odhadov odborníkov boli Považskobystričania najväčším favoritom na titul. Ak by sa ho podarilo získať, zavŕšila by sa tak medailová postupka z minulých dvoch sezón – bronz, striebro …

V priebežnej tabuľke sú na 4. mieste. Do konca základnej časti ich čakajú ešte tri súboje – v Nitre (13. júna), doma so Svidníkom (14. júna o 13.00 h) a v Košiciach (20. júna). Súčasťou SHbE U19 je HBC Double Team Považská Bystrica. Všetky zápasy sa však dohrajú za hygienických podmienok, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva 2. júna 2020 k organi­zovaniu hromadných športových podujatí.

Konečne na novú plochu

Domáci duel proti Svidníku by tak mal byť vôbec prvým na novej ploche považskobystrického hokejbalového ihriska, ktorú nainštalovali v marci krátko pred vypuknutím korona obmedzení.

Manažér hokejbalového klubu PROTEF Martin Kolek vtedy k tomu povedal: „Vďaka tejto investícií bude dynamika a presnosť hry na vyššej úrovni, ale zároveň bude povrch šetriť aj kĺby hráčov. Aktuálne sa v meste na najvyššej úrovni hrá extraliga mužov a kategória U19. Okrem nich hrajú svoje súťaže aj žiačikovia. Juniorka je takmer každý rok vo finále, muži získali bronz a striebro, preto by sme chceli túto sezónu vybojovať ten najvzácnejší titul. Verím, že nový povrch priláka späť bývalé mužstvá a taktiež celky z iných súťaží.“

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto to vyzeralo na prvých tréningoch po korone.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie