Filip Chudý Hádzaná

Koniec so vztýčenou hlavou: Ruský líder nad sily Považskobystričanov

Považská Bystrica po prehre v Stavropole vypadla z Vyzývacieho pohára. Po troch rokoch sa tak nepozrieme do jarnej fázy európskej súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Koniec so vztýčenou hlavou: Ruský líder nad sily Považskobystričanov
Zdroj: Radovan Stoklasa

Hádzanári MŠK Považská Bystrica vypadli z európskeho Vyzývacieho pohára – Challenge Cupu. V nedeľňajšej odvete 3. kola podľahli na palubovke HC Viktor Stavropoľ 19:33, prvý zápas na domácej pôde prehrali s ruským tímom 27:29.

Zverenci trénera Václava Straku od začiatku odvetného duelu prehrávali. V 10. minúte viedli domáci 5:2 a potom si udržiavali troj až štvorgólový náskok. V polčase mali domáci k dobru päť gólov (17:12), v druhej časti svoj náskok ešte konštantne zvyšovali. Štvrťhodinu pred koncom viedol Stavropoľ o desať gólov 24:14 a vybojoval si postup do osemfinále.

V ňom teda budú považskobystrickí hádzanári po troch rokoch chýbať. Treba však športovo uznať, že súper si postup zaslúžil a nie nadarmo je to líder kvalitnej ruskej ligy, pričom Stavropoľ v tejto sezóne ešte neprehral. Aj to ho predurčuje do okruhu favoritov na celkové víťazstvo v tejto európskej súťaži.

O postupujúcom bolo prakticky rozhodnuté na začiatku druhého polčasu, keď domáci prvú desaťminútovku vyhrali druhého dejstva vyhrali 5:1 a nedovolili žiaden zvrat. V ďalších minútach dal tréner MŠK príležitosť všetkým hráčom z lavičky, pričom napr. Dávid Urík strelil svoj prvý európsky gól. Nadobudnuté skúsenosti môžu Považskobystričania využiť už v sobotu 30. novembra o 18.00 h, kde sa u nás v šlágri kola predstavia Košice.

HC Viktor Stavropoľ – MŠK Považská Bystrica 33:19 (17:12)

/prvý zápas 29:27, postúpil Stavropoľ/
Najviac gólov HC: Otrezov 6, Iltinskij 5, Kasatkin a Volkov po 3
Zostava MŠK: Kovačin, Pčola, Dobroň – Bystrický 3, Ivanicja 2, Petričenko 2, Jurák 4, Briatka 2/1, Zábavčík, Urík 1, Vallo 5/1, Valášek, Gardian
rozhodovali: Ivanovič, Vujisič (obaja Čierna Hora), vylúčenia 2:0, 7m hody: 1/0 – 3/2, 750 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.