Hádzaná

Koniec nádejí: Do play-off nepomohol ani extraligový gól číslo 14 000

Hádzanári Považskej Bystrice definitívne dosnívali svoj sen o postupe do play-off. Ich už aj tak iba teoretická nádej definitívne zhasla počas tohto týždňa v Hlohovci. A nepomohol im ani historický 14 000. extraligový gól. Kto ho strelil?

Ilustračný obrázok k článku Koniec nádejí: Do play-off nepomohol ani extraligový gól číslo 14 000
Zdroj: Barbora Talačová

Je to už aj matematicky potvrdené. Hádzanári MŠK Považská Bystrica neobhájili svoju účasť v semifinále play-off z minulej sezóny. Hoci sa ešte odohrajú tri kolá v nadstavbovej skupine, náskok štvrtej Šale je deväťbodový, no hrá sa už len o šesť bodov.

Definitíva sa zrodila v stredajších súbežne hraných stretnutiach 7. kola nadstavby. Šaľanom stačil bod z domáceho súboja proti Novým Zámkom. A získali rovno dva, keď porazili hostí 32:29. Považskobystričania cestovali do Hlohovca s vedomím, že už len zázrak im pomôže, lenže ten sa nestal. V trochu improvizovanej zostave síce favorizovaným domácim celý zápas odolávali, ale nakoniec po vyrovnanom priebehu prehrali 30:26.

Tešiť ich po tomto stretnutí môže len to, že v ňom dosiahli jeden historický okamih, ktorým bol jubilejný 14 000. extra­ligový gól.

Presne na sekundu po 19 minútach ho strelil pravý krídelník Anton Kasagranda. Toho našiel prihrávkou o zem Tomáš Vallo, Kasagranda si vylepšil strelecký uhol a loptu poslal do brány nekompromisne nad hlavou odchovanca MŠK Mariána Žernoviča.

Môže vás zaujímať:

Považská Bystrica stráca šancu na play-off: Topoľčany si poistili druhé miesto

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie