Filip Chudý Rôzne

Konečne dobré správy: Orlovský most majú pre dopravu otvoriť skôr!

Problémom s dopravou v Považskej Bystrici, ktoré spôsobuje rekonštrukcia Orlovského mosta, by mal byť onedlho koniec.

Ilustračný obrázok k článku Konečne dobré správy: Orlovský most majú pre dopravu otvoriť skôr!
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška počas pondelkového (23. 11.) zasadnutia zastupiteľstva TSK povedal, že premávka na Orlovskom moste by mala byť spustená skôr, ako bolo pôvodne avizované, a to už na budúci týždeň. Hoci ešte by sa niektoré práce potom dorábali.

Pre verejnosť skôr

Neskôr dostal župan na zastupiteľstve otázku aj od poslanca Františka Matušíka ml., že ako to vyzerá s rekonštrukciou cesty II/517 a hlavne úseku na Orlovskom moste. „Ľudia sa nás neustále pýtajú, či to bude hotové do konca roka, ako sa to uviedlo na kontrolnom dni. Lebo táto stavba dosť znepríjemňuje dopravu v Považskej Bystrici,“ povedal.

„Odovzdanie diela je naplánované na 16. decembra, ale pre verejnosť by sa mala doprava na moste spustiť skôr. Niekedy počas budúceho týždňa, také máme informácie,“ uviedol Baška.

Priebeh

Táto rekonštrukcia mala podľa pôvodných plánov skončiť v máji 2020. Lenže projekt sa podľa vtedajšieho vyjadrenia TSK predražil o 413 302,12 eur a zároveň sa posunul termín ukončenia stavebných prác na 14. september 2020. Neskôr sa spomínal ako koniec prác záver októbra 2020, štvrtým termínom sa stal tohtoročný december.

V auguste 2020 predseda TSK Jaroslav Baška uviedol, že meškanie je spôsobené z administratívnych procesov a technickými zmenami, ktoré zistili počas prác. Pôvodne mala celá rekonštrukcia aj s cestou stáť 3 814 801,87 eur.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie