Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Klobúk dole! Považská robila v play-off veľké divy a vytrápila favorita, VIDEO

Mala to byť jasná záležitosť, ale nechýbalo veľa a mohla sa rodiť veľká hokejová senzácia. Považskobystrickí panteri si však zaslúžia pochvalu.

Filip Chudý Šport Iné športy Video
Filip Chudý Šport Iné športy Video

Klobúk dole! Považská robila v play-off veľké divy a vytrápila favorita, VIDEO

Mala to byť jasná záležitosť, ale nechýbalo veľa a mohla sa rodiť veľká hokejová senzácia. Považskobystrickí panteri si však zaslúžia pochvalu.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hokejisti HK´95 Považská Bystrica síce prehrali v prvom kole play-off Slovenskej hokejovej ligy s klubom Vlci Žilina 0:4 na zápasy (2:3 sn, 1:9, 1:2, 1:2 pp), ale aj ako napovedajú výsledky, bola to vyrovnaná séria. Pritom podľa papierových prognóz mali Žilinčania ako horúci ašpirant na postup do extraligy dominovať, lenže nestalo sa. Považskobystrický tréner Július Pénzeš po sérii zaprial Žiline úspech vo zvyšku sezóny, aby si mohli povedať, že tesne prehrali s víťazom súťaže.

Klobúk dole

Po poslednom stretnutí Pénzeša mrzelo, že opäť tesne prehrali. „Aspoň jeden duel série sme si zaslúžili vyhrať. Chlapci hrali parádne. Aj pri prehre 1:9 v druhom zápase to bolo dlho vyrovnané a nehrali sme zle. Za všetky štyri stretnutia dávam pred hráčmi klobúk dole,“ uviedol

„Dokázali, že majú hokej radi a vedia ho aj hrať,“ pripojil s tým, že treba na to nadviazať.

Výkon hráčov vo vyraďovacej časti vníma ako dobrý predpoklad pre budúcnosť. „Ak hráči dajú do toho emócie, potom aj výkon stúpa. Ukázalo sa to aj teraz, keď sme sa vyrovnali Žiline, ktorá pritom mala byť podľa prognóz oveľa vyššie. Ale morálka, vôľa a bojovnosť dokážu veľké divy,“ doplnil.

Kométa play-off

Akousi tradíciou play-off je to, že vždy vyskočí nejaký hráč, od ktorého sa to možno nečakalo. V prípade Považskej Bystrice to bol 20-ročný brankár Tomáš Hrušík, ktorý počas sezóny plnil skôr úlohu dvojky, ale proti Žiline žiaril. „Som rád, že som dostal šancu práve v play-off. Snažil som sa ukázať to najlepšie a pomôcť chalanom. Nevyhrali sme síce, ale nemáme sa za čo hanbiť, lebo sme bojovali zo všetkých síl,“ povedal krátko po konci sezóny.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hoci proti mladému brankárovi stáli zvučné mená, podľa vlastných slov ich postupom času už ani nevnímal, len sa koncentroval na výkon. „Chýbal nám kúsok šťastia. Len neviem, či sme mali zabrať ešte o trochu viac, alebo nám proste nebolo dopriate. Boli to však zápasy na vysokej úrovni. Papierovo sme mali dostať štyri výprasky, ale my sme ich vytrápili fyzicky aj psychicky,“ dodal Hrušík s tým, že ako mladý tím sa chceli ukázať, pričom ho mrzí, že aspoň jeden zápas nevyhrali.

Sumár série

Prvý zápas

Vlci Žilina – HK'95 Považská Bystrica 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 11. Jurčík (Koyš, Markovič), 42. Jurčík (Koyš, Markovič), rozhodujúci nájazd Mikula – 7. Jakubec (Minárik, Leško), 49. Kraut (Ďurina, Ďurkech). Rozhodovali: Kollár, Jobbágy – Bogdaň, Maškulka, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Druhý zápas

Vlci Žilina – HK'95 Považská Bystrica 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)
Góly: 15. Petráš (Skladaný), 20. Koyš (Jurčík), 28. Jaborník (Mikula), 36. Linet (Petráš), 37. Markovič (Koyš), 42. Drtina (Cíger), 44. Jurčík (Koyš, Markovič), 46. Jurčík (Markovič, Koyš), 47. Petráš (Mikula, Jaborník) – 39. Drevenák (Nádašdi, Ďurkech). Rozhodovali: Müllner, Rojík – Junek, Číž, vylúčení: 3:8, navyše: Lenďák 10 minút za nešportové správanie sa – Leško 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 5:1, oslabenia: 0:0

Tretí zápas

HK´95 Považská Bystrica – Vlci Žilina 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 40. Ligas – 35. Jakubík, 46. Mikula. Rozhodovali: Šefčík, Krist – Hanko, Haringa, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Štvrtý zápas

HK'95 Považská Bystrica – Vlci Žilina 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 10. Kraut (Pšurný, Leško) – 19. Linet (Mikula, Skladaný), 66. Skladaný. Rozhodovali: Hronský, Lesay – J. Konc ml., Mikula, vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Pacalaj (Žilina) 10 min za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie