Filip Chudý Kultúra

Kinematograf pri fontáne: PROGRAM premietania v považskobystrickom centre

Obľúbený Bažant Kinematograf bude premietať filmy aj v Považskej Bystrici. Pozrite si program.

Ilustračný obrázok k článku Kinematograf pri fontáne: PROGRAM premietania v považskobystrickom centre
Zdroj: TASR

Aj tento rok sa môžu diváci v Považskej Bystrici tešiť na výnimočný zážitok z projekcií letného kina pod hviezdami, ktoré príde na kolesách opäť až priamo k nám. Filmové autobusy Bažant Kinematograf sa vydali na cestu po Slovensku, pričom jeden z nich si dvanástu zastávku dá aj u nás pri fontáne vedľa kina Mier.

Od pondelka 19. augusta do štvrtka 22. augusta sa u nás premietnu vždy o 21:00 postupne štyri filmy: Dôverný nepriateľ, Trabantom tam a zase späť, Teroristka a Hastrman. Vstup je voľný.

Bažant Kinematograf za doterajších 16 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov a jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710 000 divákov v 60-tich rôznych mestách. „Spoluorganizátori v regiónoch sa potešili našej prítomnosti a boli ochotní opäť pomôcť s prípravou, a čo je hlavné, že vznikli zaujímavé česko-slovenské filmy, ktoré si budete môcť pod letnou oblohou vychutnať vo svojom meste,“ uviedla Ľubica Orechovská, koordinátorka projektu.

Program Bažant Kinematograf 2019 v Považskej Bystrici

19. augusta o 21:00: Dôverný nepriateľ (Slovensko, Česko, 2018, 112 min.)

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Vydarený česko-slovenský mysteriózney triler.

20. augusta o 21:00: Trabantom tam a zase späť (Česko, 2019, 118 min.)

Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov! Posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. S diváckym úspechom sme pred rokmi uviedli v programe predchádzajúci titul Dana Přibáňa Trabantom až na koniec sveta a tento aktuálny je ešte o kus lepší, zábavnejší a technicky dokonalejší.

21. augusta o 21:00: Teroristka (Česko, Slovensko, 2019, 95 min.)

Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová.

22. augusta o 21:00: Hastrman (Česko, 2018, 100 min.)

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie