Filip Chudý Rôzne

Kde iní čakali, Považskobystričan Alan (15) konal: Nominácia na Detský čin roka!

Medzi najpozoruhodnejšími detskými činmi roka nájdeme aj skutok mladého Alana z nášho mesta. Čo vykonal?

Ilustračný obrázok k článku Kde iní čakali, Považskobystričan Alan (15) konal: Nominácia na Detský čin roka!
Zdroj: Dnes24.sk

V 17. ročníku projektu Detský čin roka, ktorého partnerom je opäť organizácia Ľudia Ľuďom, nominovali z množstva navrhovaných dobrých činov v každej zo siedmich kategórií po päť skutkov. V kategórii Pomoc rovesníkom je medzi nimi aj čin 15-ročného Alana Micháleka z považskobys­trickej mestskej časti Orlové, ktorý navštevuje 9. ročník na ZŠ Školská.

Tento žiak športovej triedy, ktorý sa špecializuje na beh 60 m prekážok, bol počas tohtoročných jarných prázdnin s rodinou na lyžovačke na Štrbskom Plese. Podľa jeho slov bolo nepriaznivé počasie, pričom keď sa viezol lanovkou, začul volanie o pomoc, tak sa pozeral dole, pričom kvôli hustej hmle bolo vidieť len obrysy tela vďaka reflexnej bunde.

„Ostatní ľudia na to miesto nešli, len zavolali záchrannú službu, ja som povedal mame, že tam idem, aby nebolo neskoro, dokým prídu záchranári. Našťastie, sedemročný chlapec z Česka bol len zakliesnený v kosodrevine, tak som mu pomohol vyzuť lyže a vytiahol ho na zjazdovku. Popritom tam už prišli aj záchranári,“ opísal svoj skutok Alan Michálek.

Ako ďalej uviedol, bol to jeho prvý podobný skutok. Záchranári ho zaň pochválili, pričom informovali o tom aj jeho školu. „Takéto dobré skutky našich žiakov si ceníme, veď v dnešnej dobe sú ojedinelé. O tomto čine nás pritom listom informovali až horskí záchranári, Alan sa nikomu nepochválil, akoby to nič nebolo. My si to ale vážime, preto sme ho navrhli na Detský čin roka. Potešilo nás, že sa dostal do užšej nominácie,“ povedala riaditeľka ZŠ Školská Soňa Kovárová s tým, že aj v roku 2013 bol žiak tejto školy nominovaný na Detský čin roka, keď s kamarátmi pomohol človeku v ohrození života.

Riaditeľka školy opísala Alana Micháleka ako skromného, dobrého žiaka, od ktorého každý dostane pomoc. „Nečakal som nomináciu na Detský čin roka, ale potešilo ma to. Je to aj povzbudenie ďalej pomáhať, keďže to prináša dobré pocity, pričom všetci ľudia by sme si mali podobne pomáhať,“ doplnil mladý Považskobystričan.

Hlasovať môžete aj vy

Rozhodnúť o víťazovi ankety Detský čin roka 2017 môžete aj vy, a to prostredníctvom online hlasovania. Hlasovať môžete do 30. novembra 2017. Víťazom ankety sa stane ten malý veľký hrdina či hrdinovia, ktorých príbeh získa najväčšiu podporu hlasujúcich. Víťazný skutok dostane cenu ĽudiaĽuďom.sk.

Podporiť Alana Micháleka môžete hlasom priamo TU

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Deň študentstva v Považskej: Stredoškoláci to zobrali exhibične, VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie