Filip Chudý Krimi

Kauza považskobystrického kontrolóra: Súd ho uznal za vinného!

Hlavný kontrolór mesta Považská Bystrica Marián Sičák na svoje jubileum nafúkal. Súd mu naparil takýto trest, podal však odpor.

Ilustračný obrázok k článku Kauza považskobystrického kontrolóra: Súd ho uznal za vinného!
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme už informovali, 7. januára 2020 bol zastavený policajnou hliadkou na Okružnej ulici v Považskej Bystrici 60-ročný vodič, ktorý nafúkal 1,06 promile alkoholu. Polícia voči nemu vzniesla obvinenie vo veci prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Išlo o hlavného kontrolóra mesta Považská Bystrica Mariána Sičáka. Ten sa priznal pre Nový Čas so slovami „je mi to ľúto a veľmi ma to mrzí“. Ako ďalej denník uviedol, strávil tak svoje 60. narodeniny v cele predbežného zadržania.

Obžaloba

V polovici júla sme sa obrátili na políciu s otázkou, v akej fáze je tento prípad. Krajský policajný hovorca Pavol Kudlička uviedol, že obvinenie je vznesené a v tom čase podľa jeho slov ešte prebiehali ďalšie procesné úkony. Prípad sa však už medzitým posunul, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Danka Adámiková uviedla: „V predmetnej veci bol zaslaný návrh na podanie obžaloby na Okresnú prokuratúru v Považskej Bystrici.“

Hovorca Krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý oznámil, že „v predmetnej trestnej veci Okresná prokuratúra Považská Bystrica v mesiaci august 2020 podala na Okresný súd Považská Bystrica obžalobu na obvineného Mariána S. pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.“

Odsúdenie

Hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus uviedol, že Okresnému súdu Považská Bystrica bola 31. augusta 2020 doručená obžaloba na obvineného Ing. M. S. „V tejto trestnej veci vydal sudca 7. septembra 2020 trestný rozkaz, ktorým obvineného Ing. M. S. uznal za vinného zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a uložil mu trest odňatia slobody v trvaní štyri mesiace, pričom výkon tohto trestu bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu jeden rok. Zároveň sudca obvinenému uložil trest zákazu činnosti viesť všetky motorové vozidlá na jeden rok,“ informoval Tarabus s tým, proti trestnému rozkazu obvinený prostredníctvom svojho obhajcu podal odpor, v ktorom žiada, aby okresný súd prejednal vec na hlavnom pojednávaní a spod obžaloby ho oslobodil.

Redakcia Dnes24 sa pokúsila získať aj vyjadrenie Mariána Sičáka, do uzávierky článku však odpoveď neprišla.

Hlavný kontrolór je zastupiteľstvom volený funkcionár, zamestnanec mesta, ktorý má vykonávať dohľad nad jeho činnosťou. „Kým hlavný kontrolór nie je právoplatne odsúdený, zostáva vo funkcii. Výkon funkcie zaniká v prípade odsúdenia priamo zo zákona. A to dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku,“ ozrejmila Michaela Paulenová z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie