Kam za zábavou počas nového týždňa? V Považskej máme z čoho vyberať

Začal sa nový pracovný týždeň, ktorý spríjemní aj bohatý program v našom meste. Ktoré podujatia môžeme počas neho navštíviť?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Kam za zábavou počas nového týždňa? V Považskej máme z čoho vyberať
Foto: Tomáš Batiz

Podoba vody

5. marca o 18:30, kino Mier

V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. Fantasy dráma.

Smejko a Tanculienka: Kuk, ani muk!

7. marca o 17:00, kino Mier

Predstavenie pre deti s najobľúbenejšími chrobáčikmi Smejkom a Tanculienkou! Príde aj ich kamarát motýlik Huncúlik a spoločne zahrajú nové hity z tretieho DVD Kuk, ani muk! Nebudú chýbať pesničky ako Motáčik Popletáčik, Sestričky farbičky, Tri prasiatka, Škaredé káčatko, Usmej sa, Ahoj, ahoj… ale zaspievajú aj toľko žiadaného Boxeristu, Vajce na vandrovke a Babu Jagu!

Hádzaná: Považská Bystrica – Topoľčany

7. marca o 18:00, športová hala

Považskobystričanov čakajú v nadstavbovej časti Slovnaft Handball Extraligy už len náročné a dôležité skúšky. Už v prvú marcovú stredu privítame suseda v tabuľke z Topoľčian, čo bude možno kľúčový zápas o druhé miesto.

Anna Macháčková: Za krásami prírody

8. marca o 16:30, kino Mier

Ide o výstavu fotografií členky Fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici pri príležitosti životného jubilea. Vernisáž výstavy prebehne vo štvrtok 8 o 16:30. Samotná výstava potrvá do konca apríla. Pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Čierny panter

8. marca o 18:30, kino Mier

Ďalší príbeh z marvelovského impéria predstavuje Čierneho pantera v prvom samostatnom filme. Po udalostiach, opísaných vo filme Captain America: Občianska vojna, sa bojovník T´Challa po smrti svojho otca, vládcu Wakandy, vracia domov, aby sa stal novým kráľom tejto skrytej, avšak technologicky vyspelej africkej krajiny. Americké dobrodružné sci-fi.

Architektúra v Považskej Bystrici

9. marca o 17:00, MG ART galéria

MG ART galéria pod záštitou primátora mesta pozýva všetkých na derniéru výstavy „Stanislav Toman / Marek Turošík / Považská Bystrica očami architektov“. Súčasťou bude aj verejná diskusia na tému „Budúcnosť architektúry v Považskej Bystrici“. Okrem autorov budú prítomní aj architekti pôsobiaci na území mesta a primátor nášho mesta.

Obyčajná tvár

9. marca o 18:30, kino Mier

Tento chlapec zmení váš svet k lepšiemu. Medzinárodný knižný bestseller, ktorý chytil za srdcia čitateľov po celom svete, sa konečne dočkal filmového spracovania. Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je pre malého chlapca zapadnúť medzi rovesníkov v škole, ktorí sú úplne iní… úplne obyčajní. Americká dráma.

Menďov memoriál

10. marca o 10:00, Považská Teplá – poľovnícka chata

Menďov memoriál je vytrvalostno-orientačný pretek, založený na počesť horolezca Vladimíra Špindora. Memoriál je tiež skúškou vytrvalosti, odolnosti a sebazaprenia, hlavne je však o pozitívnom myslení. Memoriál ponúka možnosť spoznať prekrásne okolie Manínskej úžiny, ktoré nie je bežne dostupné turistickými chodníkmi. Ide o celodenné podujatie.

Futbal: Považská Bystrica – Ladce

10. marca o 15:00, futbalový štadión

Považskobystričania odštartujú jarnú časť sezóny považským derby proti Ladcom. Zvládnu naši hráči vstup do druhej polovice súťaže?

Expedičná kamera Považská Bystrica 2018

10. marca o 16:00, kino Mier

Filmový festival „Expedičná kamera“ je opäť po roku späť a predstavuje tie najlepšie dobrodružné filmy z hôr, divokej prírody a extrémnych zážitkov. Pripravte sa na poriadnu dávku objavovania, napätia a chleba s masťou a cibuľou!

Kupé č. 6: Repríza hry PUTO

11. marca o 10:00, dom kultúry

Kupé č.6 je nezávislý amatérsky divadelný súbor stredoškolákov. Prvýkrát sa predstavil na Noci divadiel v novembri 2017. Súbor nemá stálu scénu, momentálne pracuje na hre PUTO, ktorá sa dá zaradiť do žánru divadla poézie. Hrajú: S. Bočíncová, B. Chudá, E. Marečková, L. Rojková, E. Tršková, A. Štefanková, J. Vaňko. Hudba: Jakub Urík, réžia: Iva Semančíková. Na motívy poviedky E.A. Poa Berenice.

Miroslav Donutil: Cestou necestou

11. marca o 19:00, kino Mier

Obľúbený český herec sa predstaví vo svojom novom programe a svojimi príhodami a ich geniálnym podaním dokáže rozosmiať, fantasticky zabaviť, ohúriť, ba dokonca aj rozplakať Nenechajte si ujsť novú šou aktuálne najlepšieho českého rozprávača a zabávača.

Čaro modrotlače

Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici sprístupnilo výstavu „Čaro modrotlače“. Tá približuje tradičnú techniku farbenia látok modrotlačou, ktorá sa rozšírila na Slovensku v priebehu 18.-19. storočia a je populárna aj medzi mladou generáciou, najmä v inovatívnej módnej „etno-vlne“. Výstava potrvá do 27. júla

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame