Filip Chudý Kultúra

Kam si v Považskej Bystrici vyraziť? Tipy na prvé októbrové akcie

Aj keď sa vonku pomaly ochladzuje, to nič nemení na tom, že stále môžeme zažiť plno zaujímavých akcií. Čo sa v našom meste bude konať?

Ilustračný obrázok k článku Kam si v Považskej Bystrici vyraziť? Tipy na prvé októbrové akcie
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Nech je svetlo

30. septembra o 18:30, kino Mier

Milan (40) má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba. Slovensko-česká dráma.

Stretnutie mamičiek

2. októbra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Frida – Maľovať a milovať

2. októbra o 18:00, kino Mier

Pôvodný slovenský muzikál hudobného skladateľa Rudolfa Geriho, scenáristu Daniela Heviera, v réžii Karola Vosátka. Sólisti a tanečníci v nádherných farebných kostýmoch na fantastickú hudbu so živým orchestrom predvedú oslavu neskrotného života jednej z najvýznamnejších maliarok 20. storočia.

Hádzaná: Považská Bystrica – Nové Zámky

2. októbra o 19:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári privítajú v domácom prostredí Nové Zámky. Potvrdia úlohu favorita?

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

3. októbra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Daniel Majling, Alica Bednáriková – autorské čítanie

4. októbra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Hokej: Považská Bystrica – Trnava

4. októbra o 18:00, zimný štadión

Hokejistom Považskej Bystrice nevyšiel štart novej sezóny, preto potrebujú zbierať body. Príležitosť budú mať aj proti Trnave.

Afrika na pionieri

4. októbra o 18:30, kino Mier

Prvý slovenský motorkársky Road Movie o ceste piatich Slovákov naprieč africkým kontinentom. 5 cestovateľov, 5 mesiacov na cestách, 15 tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkov. Zažite s nami nekonečný pocit slobody, ale aj náročné a nebezpečné situácie, v ktorých sme sa častokrát ocitli.

Grand prix džudo Považská Bystrica

5. októbra o 7:00, športová hala

Počas víkendu bude naša športová hala patriť nádejným džudistov na veľkom mládežníckom turnaji. Súťažiť sa bude vo viacerých vekových kategóriách.

Hokejbal: Považská Bystrica – Bratislava

5. októbra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Aj keď považskobystrickí hokejbalisti rátajú veľké straty, nič to nemení na tom, že proti LG Green Staff Bratislava chcú vyhrať. Dokážu to?

Angry Birds vo filme 2

5. októbra o 16:00, kino Mier

Okrem vtáčieho Píplandu a sveta ich úhlavných nepriateľov Krochkáčov existuje aj záhadný tretí ostrov, ktorého obyvatelia predstavujú pre všetkých novú hrozbu. Ak sa chcú zachrániť, musia sa odvekí súperi spojiť a spolupracovať. Z najhorších nepriateľov je tak ešte horší tím… Animovaná komédia.

Vieš udržať tajomstvo?

5. októbra o 18:30, kino Mier

Emma v návale paniky z turbulencií a pod vplyvom alkoholu vyklopí všetky svoje tajnosti a intímne pocity neznámemu mužovi na vedľajšom sedadle v lietadle. Keby sa už nikdy nestretli, nič by sa nestalo. Z cudzinca sa však vykľuje očakávaný Jack Harper, nový najvyšší šéf v práci. Romantická komédia.

Basketbal: Považská Bystrica – Nitra

6. októbra o 10:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica obnovili seniorský tím, pričom v prvom zápase sezóny privítajú BKM SPU Nitra.

Futbal: Považská Bystrica – Beluša

6. októbra o 12:30, futbalový štadión

Futbalistky Považskej Bystrice nastúpia v druhej lige na považské derby proti Beluši. Ako sa im bude dariť?

Tajomné sklo Petronelly Vlhovej

MG Art Galéria

Výstava Petronelly Vlhovej s názvom Tajomné sklo potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 18. októbra. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstavu potrvá do 22. novembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Roman Ripka: Kráľovstvo Manínov

Kino Mier

Výstava horských fotografií, ktorej autorom je považskobystričan Roman Ripka – milovník hôr, skál a lezenia, člen horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Najradšej fotí panorámy krajiny a zo športovej fotografie lezenie. Výstava potrvá do 25. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Malý tip, ak voľný čas trávite v kuchyni.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie